coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaSon Dakika: Winklewoss Kardeşler Kripto Para Borsası Gemini'a 100 Milyon Dolar Borç...

Son Dakika: Winklewoss Kardeşler Kripto Para Borsası Gemini’a 100 Milyon Dolar Borç Verecek!

Kripto para borsası Gemini'ın kurucuları Winklewoss kardeşler, borsaya 100 milyon dolar borç verecek.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para borsası Gemini’ın kurucuları Winklewoss kardeşlerin borsaya 100 milyon dolar borç vereceği bildirildi.

Winklevoss ikizleri tarafından kurulan Gemini kripto borsası, kripto alanında bir kriz korkusu dalgasını tetikleyen FTX çöküşünün ardından darbe almıştı. Gemini, kredi ortağı Genesis Global’in iflasının ardından, getiri ürünü Gemini Earn’de bireysel yatırımcıların para çekme işlemlerini durdurmak zorunda kalmıştı.

İlgili Haber  Bitcoin'deki (BTC) Yükselişin Ardından Binance CEO'su CZ'den İlk Yorum Geldi!

Gemini ayrıca, yatırımcıların belirsizlik ve dalgalanma ortamında fonlarını geri çekmesiyle Kasım ayında 485 milyon dolarlık bir çıkış yaşamıştı.

Genesis Global, Grayscale’in de sahibi olan Digital Currency Group’un (DCG) bir kripto kredi birimiydi. Genesis Global, müşterilerinin hesaplarının çoğunu yok eden ani bir çöküşte 1.2 milyar dolar kaybettikten sonra 18 Ocak 2023’te iflas başvurusunda bulunmuştu. Genesis Global’in en büyük alacaklıları olan Gemini ve Earn müşterilerine 765 milyon dolardan fazla borcu vardı.

Bu anlaşmazlık Gemini’nin kurucu ortağı Cameron Winklevoss ile DCG’nin kurucusu ve CEO’su Barry Silbert arasında kamuoyu önünde bir kavgaya yol açmıştı. Winklevoss, Silbert’i dürüst olmamakla ve sorumsuz davranmakla suçlarken, Silbert de Winklevoss’u açgözlü ve fırsatçı olmakla itham etmişti.

İkili ayrıca, yatırımcıların Grayscale’in yönetimi ve ücretlerinden duyduğu memnuniyetsizlik ile ilgili, Bitcoin fiyatına göre büyük bir indirimle işlem gören GBTC’nin performansı konusunda da anlaşmazlığa düşmüştü.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail