HaberlerXRP

Söylentiler: “Ripple (XRP) Kendi Kripto Para Borsasını Kuracak!”

Ripple SEC'e rağmen mücadele etmeye devam ediyor.

SEC’in açtığı dava sonrası bir çok borsadan delist edilen ve ortaklarıyla yaptığı anlaşmalar iptal olan Ripple ayakta kalmak için mücadele etmeye devam ediyor.

Dava sonrasında birçok yeni ortaklık kurduğunu ve yeni projeler geliştirdiğini aktardığımız Ripple bu defa kendi kripto para borsasını kurmaya mı hazırlanıyor sorularıyla gündemde.

XRP konusunda yaptığı araştırmalarla tanınan Steven Diep’ın twitterdan yaptığı bir paylaşım XRP yatırımcılarını heyecanlandırdı.

Ripple’ın veri bilimcisi Jennifer Xia’nın Haziran 2020 tarihinde “Ripple – Blockchain Teknolojisi ve Veri Bilimi ile Küresel Ödeme Altyapımızı Geliştirme” başlıklı bir videoda yaptığı konuşmayı alıntılayan Diep şunları aktardı;

“Ripple’ın Veri Bilimcisi Jennifer Xia’ya göre Ripple, ticaret platformları oluşturma ve dijital varlık borsalarıyla entegre olma konusunda uzman bir şirket satın aldı (bu hangi şirket?)”

Satın alınan şirketin ismi bilinmezken Diep’ın ortaya çıkardığı videoya göre, Ripple bir süredir kendi kripto para borsasını oluşturma konusunda bir hazırlık mı yapıyor sorusu da gündeme geldi.

Videoda konuşa yapan Xia şunları aktarıyor;

“Yakın zamanda ticaret platformları oluşturup daha fazla pazara girerken, dijital varlık borsaları konusunda uzmanlığı olan bir firmayı satın aldık.”

Bu konuda Ripple tarafından yapılmış resmi bir açıklama olmasa da Ripple’ın kendi ticaret platformunu başlatacağı, söylenti düzeyinde de olsa uzun süredir konuşuluyordu.

Ripple’ın Ekim 2020’de “kurumsal düzeyde dağıtılmış bir ticaret platformu oluşturmaya” yardımcı olacak kıdemli bir yazılım mühendisi arayışında olduğuna ilişkin iş ilanı vermesi bu şüpheleri güçlendirmişti.

Ayrıca Mayıs 2020’de verilen başka bir yazılım mühendisi ilanında da “kurumsal sınıf ticaret platformu geliştirme” işinden bahsedilmişti.

Resmi bir açıklama yapılmadığı için bu ticaret platformunun dahili kullanım için mi yoksa geliştirme aşamasındaki bir tüketici ürününün parçası mı olduğu şu anda belirsizliğini koruyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu