coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizSpot Bitcoin ETF'i İçin Geri Sayım Başladı Mı? SEC Kararını Ne Zaman...

Spot Bitcoin ETF’i İçin Geri Sayım Başladı Mı? SEC Kararını Ne Zaman Açıklayacak? Bloomberg Son Bilgileri Aktardı!

Bloomberg raporuna göre SEC, ETF başvurusunda bulunan şirketlerin 19b-4 ve S-1 formlarını ve spot Bitcoin ETF'lerini önümüzdeki birkaç gün içinde onaylayabilir.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Spot Bitcoin ETF onayı konusunda kritik bir haftaya girilmişken BTC ve kripto para piyasası SEC’ten gelecek güzel bir habere odaklandı.

Bu noktada SEC‘in birden fazla ETF’e onay vermesi beklenirken, Bloomberg’ten bu beklentiyi destekleyen bir rapor geldi.

Bu rapora göre, SEC, ETF başvurusunda bulunan şirketlerin 19b-4 ve S-1 formlarını ve spot Bitcoin ETF’lerini onaylamaya hazır görünüyor.

Zira rapora göre SEC önümüzdeki birkaç gün içinde şirketlerin19b-4 formlarını oylayacak.

Buna dayanak olarak da raporda SEC’in ETF başvuru sahiplerine 8 Ocak 2024 Pazartesi sabah saatlerine kadar S-1 formunu doldurmaları için süre verilmesi gösterildi.

Hatırlanacağı üzere Bloomberg analistleri daha önceki açıklamalarında da , spot Bitcoin ETF’lerinin reddedilme ihtimalinin, son dönemde SEC ile ETF başvurusu yapan şirketler arasındaki toplantılar sonrasında %5’e düştüğünü söylemişti.

“Spot destekli bir Bitcoin ETF’nin ticarete başlayabilmesi için yerine getirilmesi gereken iki teknik gereklilik vardır. İlk olarak SEC’in, ETF’leri listeleyecek borsaların 19b-4 olarak adlandırılan başvuruları imzalaması gerekiyor. İkincisi, SEC’in ETF ihraççılarının S-1 formlarını onaylaması gerekiyor.

Bloomberg’in edindiği bilgilere göre SEC, önümüzdeki günlerde borsaların 19b-4’leri için oylamayı planlıyor. SEC ayrıca ETF ihraççılarının S-1 formlarını da 19b-4 formlarıyla birlikte onaylayabilir.

Bu noktada SEC gerekli onayların her ikisini de aynı anda verirse, ETF’ler bir sonraki iş gününde işlem görmeye başlayabilir.”

Bitcoin destekçileri ve genel olarak analistler, spot Bitcoin ETF’lerin BTC ve kripto paralar bir dönüm noktası olacağını söylerken Bloomberg’e konuşan kripto girişim şirketi Framework Ventures’ın kurucu ortağı Michael Anderson, “Piyasa, Bitcoin ETF onayının potansiyel etkisini hala ciddi şekilde hafife alıyor” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail