binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizSpot Ethereum ETF'leri Bitcoin'i Yakalayabilecek Mi? Analiste Göre SEC Bir Kararıyla ETH...

Spot Ethereum ETF’leri Bitcoin’i Yakalayabilecek Mi? Analiste Göre SEC Bir Kararıyla ETH ETF’lerinde Çok Şeyi Değiştirebilir!

Bitfinex türev başkanı Jag Kooner spot Ethereum ETF'lerinin ticarete başlaması halinde spot Bitcoin ETF yatırım akışlarının beşte birini yakalayabileceğini söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

SEC Bitcoin’den sonra spot Ethereum ETF‘lerini de onaylerken ETH ETF’leri hala ticarete başlamadı. Bu noktada analistler spot Ethereum ETF’lerinin Bitcoin ETF’leri kadar yatırım almayacağını düşünüyor.

The Block’a konuşan Bitfinex türev başkanı Jag Kooner de Ethereum ETF’leri konusunda aynı düşünceye sahip olduğunu ve ancak ETF’lerin şu an ticarete başlasa spot Bitcoin ETF yatırım akışlarının beşte birini yakalayabileceğini söyledi.

Kooner SEC’in staking konusundaki kararının ETH ETF’leri için çok önemli olduğunu belirterek şunları söyledi:

” Piyasadaki tahminler, spot Ethereum ETF’lerinin, spot bitcoin ETF’lerine olan akışların %10-20’sini yakalayabileceğini gösteriyor.

Ancak ETH ETF’lerinde pek çok şeyin spot Ethereum ETF’leri için SEC tarafından staking’e izin verilmesi veya reddedilmesi konusunda gelecekte yapılacak açıklamalara bağlı olduğuna inanıyorum. ETF’lere staking özelliğinin eklenmesi Ethereum için işleri değiştirebilir.”

Kurumsal fon yöneticilerinin portföylerini çeşitlendirmek için çeşitli ürünler aradığını belirten Bitfinex yöneticisi bu konuda spot Altın ETF’lerini gösterdi.

İlk spot Altın ETF’inin altın ticaretinde devrim yarattığına dikkat çeken Kooner, Ethereum’un kullanım durumları göz önüne alındığında spot ETH ETF’leri için de aynı durum olabileceğini söyledi.

Ethereum yazım esnasında 3,670 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail