Bitcoin

Square: 50 Milyon Dolarlık Bitcoin Satın Aldık!

Twitter CEO’su Jack Dorsey'in yönettiği Square'den yapılan açıklamada 50 milyon dolar değerinde Bitcoin alındığı doğrulandı.

Twitter CEO’su Jack Dorsey’in yönettiği Square’nin bugün Türkiye saatiyle öğleden sonra 50 milyon dolarlık Bitcoin aldığı açıklandı. ABD merkezli şirketin bu alımı ile beraber son dönemde kripto para yatırımı yapan büyük şirketlerin sayısı 2’ye yükselirken, 50 milyon dolarlık alımın hangi kripto para borsası üzerinden yapıldığı konusunda ise herhangi bir açıklama yapılmadı.

MicroStrategy şirketi kısa süre önce 400 milyon doları aşan oranlarda Bitcoin alımı yapmış ve günler boyunca süren alım sonucunda en uygun fiyatlar üzerinden yapıldığı açıklaması yapılmıştı. MicroStrategy tarafından yapılan alım sonrasında 2. büyük kurumsal yatırımcının girişi bugün oldu.

Square, kaç dolar iken Bitcoin aldıklarının ortalamasını açıklamazken, 4 bin 709 BTC alımın ardından devamının gelip gelmeyeceği merak konusu. Bu alım ile beraber Bitcoin fiyatında ortalama 100-130 dolarlık artış yönünde hareketlilik olduğunuda belirtelim.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu