AnalizBitcoinHaberler

Stack Fund: “Bitcoin’de Dibi Görmedik, Çin Yeni Yılı Nedeniyle Satışlar Artacak”

Bitcoin'de dibi gördük mü?

Bitcoin’deki sert satış dalgalarının ağırlıklı olarak Çin’den geldiğini biliyoruz. Bunun en büyük nedenleri arasında Dünya çapındaki madenci havuzlarının %60’ının Çin’de bulunması gösteriliyor.

Çin yeni yılı 12 Şubat Cuma günü kutlanacak. Kripto para yatırım şirketi Stack Fund bugün bir rapor yayınlayarak Çin’deki yeni yıl tatilinin fiyat üzerindeki olası etkilerini değerlendirdi.

Şirket raporuna göre, Asyalı madenciler yeni yıl öncesi yani önümüzdeki haftalarda fonlarını daha fazla boşaltabilirler. Şirket bunun doğal sonucu olarak Bitcoin’de daha fazla satış baskısı görülebileceğini belirtiyor.

Stack Fund’un araştırma direktörü Lennard Neo, Çinli madencilerden hali hazırda çok satış baskısı geldiğini ifade etti. Madenci konum endeksinin son zamanlarda büyük bir artış sergilediğini aktaran araştırmacı bu nedenle Bitcoin fiyatında geri çekilmeler yaşandığının altını çizdi.

Neo’ya göre Asyalıların satışları yaklaşan yeni yıl tatil döneminde de artarak devam edecek. Bu nedenle Bitcoin’de henüz dibin bulunmadığını aktaran Neo, yaşanacak düşüşleri bir fırsat olarak değerlendiriyor.

“Yaklaşan Çin yeni yılı tatilleriyle birlikte, bu satış baskısının kısa vadede devam etmesini ve piyasa katılımcıları için iyi giriş fırsatları sunmasını bekliyoruz. Ayrıca Bitcoin’deki mevcut fiyat oynaklığın önümüzdeki haftalarda da devam edeceğini ve daha fazla düzeltme göreceğimizi düşünüyoruz. “

*Çin Yeni Yılı, geleneksel Çin ay-güneş takviminin başında kutlanan önemli bir Çin festivalidir. Kutlamalar geleneksel olarak ilk günün önceki akşamından ilk ayın 15. günündeki Fener Festivali’ne kadar sürmektedir. Yeni yılın ilk günü 21 Ocak ile 20 Şubat tarihleri arasındaki yeni aya düşmektedir. (Kaynak Vikipedi)

Şirket raporu Çin yeni yılından dolayı her ne kadar tedirgin olsa da geçmiş yıllarda benzer bir düşüş yaşanmadığını gözlemliyoruz. Aşağıdaki grafikte son 3 yılın Çin yeni yılına tekabül eden günü ok işareti ile işaretlenmiştir.

2018-2019-2020 Günlük Grafik
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Satoshimod

Twt coin alan kurtardı


Başa dön tuşu