Altcoin

Sürpriz Altcoin Yine Sahnede: İkinci Büyük Ralli Yaşandı, Fiyatı Uçtu! Yükselişin Kaynağı Ne?

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği tırmanış ile adından söz ettiren bu altcoin yine devasa bir ralli yaptı.

Binance verilerine göre Zilliqa (ZIL) kısa bir süre önce gerçekleştirdiği büyük ralliye ek olarak gün içerisinde %60’tan fazla değer kazandı.

Zilliqa Altcoini Dünyanın En Büyük Kripto Paraları Arasında Hızla Yükseliyor

Altcoinin fiyatı 0.174 dolara kadar tırmanarak 19 Mayıs 2021 yılından bu yana bulunduğu en yüksek seviyeye çıktı. ZIL böylelikle CoinMarketCap sıralamasında ilk 100’de bulunan kripto paraların tamamından daha iyi performans gösterdi.

Zilliqa’nın gerçekleştirdiği iki ralliyi gösteren fiyat zaman grafiği.ürpr

Daha çok son bir yıldır yatırımcıların radarında bulunan Zilliqa, yükselişi ile birlikte dünyanın en büyük 60 kripto parası arasına girmeye çok yaklaştı. Piyasa değeri olarak dünyanın en büyük kripto paralarını barındıran listede altcoin Harmony (ONE) ve Bittorrent-New’in (BTT) hemen arkasında bulunuyor.

ZIL 26 Mart tarihinde bir gün içerisinde %100’ün üzerinde değer kazanınca kripto para yatırımcılarının dikkatini çekmişti. Bu yükselişin geri kalan kripto para piyasası durgun seyrederken gelmesi de sürpriz olmuştu. Birkaç gün önce yaşadığı satış baskısını aşmayı başaran altcoin son gelişme ile birlikte üstüne %71’lik bir ralli daha yaşadı.

İlgili Haber
Aylardır Uyuyan Dev Altcoin Uyandı: Fiyatı Saatler İçerisinde İki Katına Çıktı!

Zilliqa’nın Yükselişinin Kaynağı Metaverse Projesindeki Gelişmeler Olabilir

Bununla birlikte son rallinin, Zilliqa’nın yakında hayata geçireceği Metaverse Projesi Metapolis’in küresel yetenek ödülleri uygulaması Agora ile işbirliğine gittiğini açıklamasından sonra geldi.

Metapolis geliştiricisi Sandra Helou, bu işbirliği ile birlikte Zilliqa’nın Metaverse sektöründe lider konuma geldiğini iddia etti. Bununla birlikte Zilliqa’nın yükselişindeki tek faktörün Metaverse konusu olup olmadığı bilinmiyor.

Metapolis, Agora ile gerçekleştirdiği işbirliği öncesinde vizibilite kazanmak amacıyla bazı e-spor ekipleriyle de işbirliği anlaşmaları yapmıştı. Metapolis Nisan ayı başlarında Miami’de hayata geçecek.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu