BorsaHaberler

Sürpriz Gelişme: Coinbase, Dünyanın En Büyük İkinci Borsası Unvanını Bu Borsaya Kaptırdı!

Uzun süredir dünyanın en büyük ikinci kripto para borsası olan Coinbase, yerini bu yeni borsaya kaptırmışa benziyor.

Verilere göre FTX, Mayıs ayında pazar payı açısından en büyük ikinci merkezi kripto para borsası olarak Coinbase’in önüne geçti.

Kripto Para Borsaları Arasında İkinci Sıraya FTX Yerleşirken Binance Açık Ara Birinciliğini Sürdürdü

Bununla birlikte, Mayıs ayında her zaman olduğu gibi Binance, pazar payı olarak dünyanın en büyük merkezi kripto para borsaları arasında açık ara birinci oldu. Binance’in pazar oranı %64.1 olarak belirlendi.

Binance’in arkasından ise %10.8 ile FTX ve %9.6 ile Coinbase geldi.

Coinbase son zamanlarda bazı zorluklarla karşılaşmış, 2022 yılının ilk çeyreğinde 430 milyon dolar net zarar açıklamış ve Mayıs ayında hisse senedi borsasındada yaklaşık %36 oranında düşüş yaşamıştı.

Şirket yaptığı açıklamasında, son kötü sonuçların nedeninin mevcut piyasa koşulları ve kripto paralardaki düşüş olduğunu söyledi. Coinbase kısa bir süre önce işe alımları yavaşlattığını ve harcamaları kısmak için bir girişim başlattığını duyurmuştu.

Geçtiğimiz hafta Coinbase, Fortune 500 listesine giren ilk kripto para şirketi oldu.

Coinbase’in Ardından Kraken, Bitfinex ve LMAX Digital Geldi

Coinbase’den sonra, aynı zaman periyodunda  en popüler merkezi borsalar Kraken (%3,7), Bitfinex (%2,6) ve LMAX Digital (%2,6) oldu.

Kripto para ticaret hacimleri Mayıs ayında %19.6 artış gösterdi ve 830.4 milyar dolara ulaştı.

İlgili Haber
Binance'den Yeni Yatırım Hamlesi! Hangi Projelere Yatırım Yapılacak?

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in bu denli büyük bir oran ile önde gitmesi uzun süredir devam ediyor. Şirket kısa bir süre önce 500 milyon dolarlık bir fon kurduğunu duyurmuştu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu