BorsaHaberlerKripto Para

Binance’den Yeni Yatırım Hamlesi! Hangi Projelere Yatırım Yapılacak?

Binance 500 milyon dolarlık fonu duyurdu.

Geçtiğimiz hafta risk sermayesi şirket Andreessen Horowitz’in 4,5 milyar dolarlık yeni kripto fonunu açıklamasının ardından, bir hamle de Binance’den geldi.

Binance’in yatırım kolu Binance Labs, kendi risk sermayesi fonunu kurduğunu ve başlangıçta 500 milyon dolarlık yatırım aldığını söyledi.

Fona risk sermayesi şirketleri DST Global, Breyer Capital ve birkaç aile ofisi katıldı.

500 milyon dolarlık fon Web3’ü inşa eden projelere yatırım yapmak için kullanılacak.

Bildiğiniz üzere Web3, blockchain teknolojisine dayalı olarak internetin yeni bir versiyonu oluşturmayı hedefleyen bir teknoloji hareketidir.

CNBC’ye konuşan Binance Labs yatırım direktörü Ken Li piyasada bir yavaşlama olduğunu ancak bunun alt pazarlara bir etkisinin olmadığını ifade etti.

“Değerlemeleri 1 milyar dolardan fazla olan projeler biraz yavaşlarken, erken aşamadaki özel pazarlarda bir değişim yok.”

Hangi projelere yatırım yapacaklarına ilişkin soruya da yanıt veren Li şunları söyledi:

“Web3 ekosisteminin büyümesine katkı sunacak potansiyele sahip projeler arıyoruz.

Bu tür projeler NFT ve merkezi olmayan özerk organizasyonları (DAO) içerebilir.

Binance şuan da 300.000 ile 500.000 aktif Web3 geliştiricisi olduğunu tahmin ediyor ve bu sayısının önemli ölçüde büyüyeceğini tahmin ediyor.”

Yatırım stratejileri hakkında da konuşan Li, ekledi: “Binance Labs her zaman gerekli özeni gösteriyor ve yatırım stratejisine güçlü şekilde inanıyor. Erken aşamada yatırım yapmak bazı riskler içeriyor. Sektör hala genç ve önceden daha gençti.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu