Blockchain

Suudi Arabistan, BAE’yi Blockchain Konusunda Takip Edebilir

BAE ve Suudi Arabistan arasında zincir teknolojisi yarışı.

Suudi Arabistan’ın sınır komşusu Birleşik Arap Emirlikleri veya kısaltılmış adı ile BAE, kripto paralar ile ilgili olarak ve Blockchain teknolojisi hakkında bazı çalışmalar yaparak adından söz ettirmeye devam ederken, Suudi yönetimi ise Blockchain teknolojisini kullanmaktan geri kalmak istemiyor ve yeni bazı çalışmalar yaparak BAE’nin gerisinde kalmak istemediğini açıkça belli eden ülkelerin başında. İslami usul kripto para konusunda bazı adımlar atan Suudi yönetimi henüz istediği kripto para birimini bulabilmiş değil ve kripto para birimleri konusunda yaptığı çalışmalarda faiz getirisi olmayan ve değeri düşmeyen bir dijital para üretmeye çalışıyor.

BAE hızlı adımlar atmayı tercih ediyor

Birleşik Arap Emirlikleri, Blockchain teknolojisi hakkında hızlı ve sert adımlar atmaya yönelik olarak 2019 yılına dair planlarını belirlediği iddiaları mevcut. Bu iddialar ise yakın komşu ülkeler olan BAE ve Arabistan tarafından hangi tarafın daha hızlı olması gerektiği ve hangi tarafın daha başarılı adımlar atabilecek oldukları konusunda birbirleri ile yarışmalarına sebep oluyor. BAE’nin zincir teknolojisi konusunda Suudi yönetimine göre daha hızlı olması daha fazla başarılı olabilecek olduğu şeklinde yorumlanıyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box