Bitcoin MadenciliğiHaberler

Suudi Aramco’dan Bitcoin Madenciliği İddialarına Cevap Gecikmedi!

Madencilik iddiaları piyasada büyük ilgi görmüştü.

Dünyanın en büyük üçüncü şirketi Suudi Aramco’nun Bitcoin madenciliğine başlayacağı haberleri piyasada büyük ilgi görmüştü.

Brezilyalı Bitcoin madencisi Ray Nasser Youtube kanalında yaptığı yayında petrol devi Aramco’nun Bitcoin madenciliğine başlayacağını “Aramco ile görüşüyoruz. Çölden çıkan tüm petrol bu şirkete aittir. Bugün bu şirketin gücü Bitcoin ağının yarısını güçlendirmek için yeterli.” sözleri ile duyurmuştu.

Basına yansıyan birçok haberde Aramco şirketinin petrolden kaynaklı fazla enerji ile Bitcoin madenciliğine girmeyi planladığı iddia ediliyordu.

Bu iddialara petrol devi Aramco’dan cevap gecikmedi. Şirket yaptığı açıklamada Bitcoin madenciliği ile ilgili iddiaları yalanlayarak şunları söyledi:

Aramco, Bitcoin madenciliği faaliyetlerine başlayacağını iddia eden son raporlara istinaden, iddiaların tamamen yanlış olduğunu onaylıyor.”

İlgili Haber  Dünyanın En Büyük Şirketi Bitcoin Madenciliğine Kolları Sıvıyor!
Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu