BitcoinHaberler

Tarihi Davada Rekor Düzeyde Bitcoin (BTC) Bağışı!

Wikileaks'in kurucusu Julian Assange hakkındaki dava sürerken WikiLeaks'in Bitcoin cüzdanına BTC yağmaya devam ediyor.

Wikileaks’in kurucusu Julian Assange, ABD’ye iade davasında hakim karşısına çıktı. 28 Şubat’a kadar devam edeceği öğrenilen davanın ilk kısmında yasal argümanların dinleneceği, 18 Mayıs’ta başlayacak olan 2. kısımdaysa tarafların kanıtlarını mahkemeye sunacağı bildirildi.

ABD sözcüsü, Assange’ı Afganistan ve Irak’taki ABD muhbirlerinin hayatını tehlikeye atmakla suçladı. Muhabirliğin suç teşkil eden eylemleri gerçekleştirmek için bir mazeret olmadığını ve sıradan kanunların dahi ihlal edilemeyeceğini savunan avukat, bu durumun sadece ABD’ye özgü olmadığını, hiçbir gelişmiş ülke tarafından kabul görmeyeceğini ifade etti.

Woolwich Mahkemesi’nde yapılan duruşmanın ilk gününde Assange yanlısı yaklaşık 100 kişi adliyenin önünde eylem gerçekleştirdi. Assange’ın serbest bırakılmasını isteyen göstericiler, çeşitli pankartlarla Assange’ı desteklediler.

Hakkında yalnızca ABD muhabirlerini tehlikeye atmak olmayan, aynı zamanda tecavüz ve cinsel taciz suçlamalarıyla da karşı karşıya olan Assange, suçlu bulunması halinde 175 yıl hapisle cezalandırılabilir.

Bitcoin Bağışları Yağmaya Devam Ediyor!

Assange’ın tutuklanmasının ardından WikiLeaks’in 2011 yılından bu yana açık olan Bitcoin cüzdanına rekor düzeyde Bitcoin bağışı yapıldı. Assange’ın Ekvador Büyükelçilik Binası’nda saklandığının ortaya çıkması ve İngilizlerce tutuklanmasından bugüne dek devam eden süreçte Bitcoin cüzdanına toplamda 4.034’ten fazla BTC bağışı yapıldı.

Bununla birlikte söz konusu bağışlar için WikiLeaks yeni bir Bitcoin cüzdan adresi aldı. İlgili cüzdanda da şimdiden 6.12 BTC bağışı birikti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu