binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinTarihi Olay Bitcoin Yarılanması Gerçekleşti: Peki BTC'de Son Durum Ne? Halving'in İlk...

Tarihi Olay Bitcoin Yarılanması Gerçekleşti: Peki BTC’de Son Durum Ne? Halving’in İlk BTC’si Kime Gitti?

Bitcoin yarılanmasının gerçekleşmesinin ardından BTC ağında ve madencilerde son durum ne? Yoğun tıkanıklık neden oluştu?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para dünyası için önemli bir dönüm noktası olan Bitcoin dördüncü yarılanmasını dün gece Türkiye saatiyle 03:00 sularında tamamladı. Tüm kripto topluluğu tarafından merakla beklenen etkinlik 840.000 blok yüksekliğinde gerçekleşti.

Yarılanma sırasında 64.000 dolar civarında seyreden BTC, bu yazının yazıldığı anlarda da neredeyse aynı seviyelerden işlem görüyor.

Yarılanmanın sonucunda BTC blok ödülü 6.25 BTC’den 3.125 BTC’ye düşürüldü. 840.000 numaralı bloğun ödülü ViaBTC’ye gitti.

İlgili Haber  Son Dakika: 4 Senedir Beklenen Bitcoin Yarılanması (Halving) Gerçekleşti!

Bununla birlikte, yarılanma Bitcoin ağında bazı tıkanıklıklara yol açtı. Ağdaki mevcut minimum işlem ücreti 1.050 sat/vb’yi, yani yaklaşık 94 doları aştı. Ayrıca, onay bekleyen 237.000’den fazla işlem var ve bellek kullanımı 300 MB’ı aşarak 1.15 GB’a ulaştı. Runes kavramı kullanıma girdiğinde ve yeni runeler basıldığında bu tıkanıklık daha da şiddetlendi.

Öte yandan, Bitcoin spot ETF’leri dün toplam 59.55 milyon dolarlık net giriş görerek, son beş gündeki net çıkışların ardından ilk net girişi işaret etti. Bunlar arasında Grayscale ETF GBTC 45.82 milyon dolarlık net çıkış yaşarken, Fidelity ETF FBTC ve BlackRock ETF IBIT sırasıyla 54.77 milyon dolar ve 29.27 milyon dolarlık net giriş yaşadı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail