coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizTarihsel Verilere Göre Bitcoin'de Balina Birikimi Son Aşamada! Sırada Ne Var?

Tarihsel Verilere Göre Bitcoin’de Balina Birikimi Son Aşamada! Sırada Ne Var?

Analist Bitcoin'de balinaların birikim döneminin sona erdiğini söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Enflasyon verisinin açıklanmasından önce 27.600 dolar seviyelerinde yatay hareketlerine devam eden Bitcoin enflasyon verisinin beklentinin altında gelmesiyle 28.000 doları aştı.

Yatırımcılar şimdi BTC’de daha fazla yükseliş beklerken tanınmış kripto para analisti Trader Tardigrade Twitter’dan yaptığı paylaşımda Bitcoin’deki belirsizliğin sona eriyor olabileceğini söyledi.

Bitcoin’deki Değişim Oranı Göstergesine (ROC) bakan analist, ROC göstergesinin geçen yıl bu zamandan bu yana sıfırın üzerine çıkmadığını belirtti.

Bu durumun balinaların birikim modunda olduğunun ve birikim döneminin sona ermek üzere olduğunun bir göstergesi olduğunu belirten analist ayrıca Bitcoin için bir yükseliş sinyali olduğunu da ekledi.

Analist paylaşımında şunları söyledi:

“Bitcoin Değişim Oranı (ROC) göstergesi bir yıldır sıfır seviyesinin altında bulunuyor.

Bu durum balinaların BTC biriktirdiğinin bir göstergesidir. Grafiğe göre balinaların birikim dönemi çok yakında sona erecek.

Birikim dönemini BOĞA dönemi takip eder.”

Analistin paylaştığı grafiğe göre tarihsel olarak bakıldığında balinalar BTC birikimini tamamladığında yani Bitcoin ROC göstergesi sıfırın üzerine çıktığında Bitcoin’de yükseliş/boğa dönemi yaşanmış.

Tarih tekerrür ederse ROC göstergesine göre BTC’de boğa rallisi yakında başlayabilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail