coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinTayland Bitcoin ve Kripto Para Vergilerinden Vazgeçti! İşte Detaylar...

Tayland Bitcoin ve Kripto Para Vergilerinden Vazgeçti! İşte Detaylar…

Tayland Maliye Bakanlığı, Tayland'ın dijital varlık merkezi olmasını teşvik etmek amacıyla dijital varlık işlemlerinin katma değer vergisinden muaf tutulacağını duyurdu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimlerine olan ılımlı yaklaşımıyla bilinen Tayland’dan yeni bir hamle geldi.

Kripto sektörü gibi yeni gelişmekte olan sektörler için vergi muafiyetleri önem taşırken Tayland, kripto paralar için yeni bir vergi muafiyeti kararı aldı.

Yerel haber ajansı Bangkok Post’un haberine göre, Tayland Maliye Bakanlığı, Tayland’ın dijital varlık merkezi olmasını teşvik etmek amacıyla dijital varlık işlemlerinin katma değer vergisinden muaf tutulacağını duyurdu.

Vergi muafiyetinin 1 Ocak 2024’ten itibaren geçerli olduğu belirtilirken muafiyetin sona ereceği tarihle ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

Kripto ticaretindeki KDV muafiyetinin, Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından düzenlenen komisyoncular ve bayileri de kapsadığı belirtildi.

Tayland kripto para vergi muafiyeti konusunda önemli adımlar atıyor. Zira Tayland Maliye Bakanı Arkhom Termpittayapaisith, geçtiğimiz yıl yaptığı açıklamasında ülkede yatırım tokenlari sunan kripto para şirketleri için vergi muafiyetlerinin onaylandığını duyurmuştu.

Bakan ayrıca token satışlarına yatırım yapan yatırımcıların da kripto için alınan katma değer vergisinden muaf tutulacağını açıklamıştı.

İlgili Haber  Tayland'dan Kripto Paralara 1 Milyar Dolarlık Destek!

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları