HaberlerKripto Para

Tayland Kripto Para Vergisinde Geri Adım Attı!

Ülkede kripto para işlemlerinden alınacak olan vergi planları rafa kalktı.

Ocak ayının başlarında Tayland Maliye Bakanlığı ülkede hali hazırda kripto para ticareti yapan ve bundan kar elde eden herkesten herhangi bir ayrım yapmaksızın %15 oranında vergi alınacağını açıklamıştı.

İlgili Haber
Bir Ülkede Daha Kripto Para Vergi Oranı Belli Oldu!

Financial Times’ın haberine göre, vergi yetkilileri bugün yaptığı açıklamada kripto para işlemlerinden alınacak olan %15’lik stopaj vergisi alma planlarını iptal ettiklerini bildirdi.

Yetkililer açıklamasında kripto para ticareti ve madencilikten elde edilen gelirlerin sermaye kazancı olarak bildirilebileceğini söyledi.

Tayland gelir departmanı tarafından yayınlanan yeni kurallar, kripto ticareti yapan kişilerin yıl içerisinde elde ettikleri kazançlarla, kayıplarını dengelemelerine de imkan sağlayacak.

Kripto Vergisi Tepkiye Neden Oldu!

Tayland Gelir İdaresi, kripto piyasasının 2021 yılında göstermiş olduğu büyüme karşısında, ülkedeki kripto para ticaretini yıl içinde daha kapsamlı şekilde gözlemlemeye karar verdiğini açıklamıştı.

Ancak kripto endüstrisindeki yer alan kişiler tarafından kripto işlemlerine getirilecek olan verginin kripto endüstrisinin gelişmesini engelleyebileceği uyarıları karşısında, Tayland vergi planlarını rafa kaldırdı.

Tayland’ın kripto vergisi konusunda attığı geri adım ülkedeki kripto endüstrisi tarafından da olumlu geri dönüşler aldığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu