Haberler

Tayland Kripto Paralara Karşı Sert Önlemler Getirdi

Tayland Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu (SEC) ve Tayland Maliye Bakanlığı ortaklığında yeni bazı kararlar bugün itibari ile yürürlüğe sokuldu. Ülkede kripto para satıcısı veya kripto token satıcısı olanların en geç 90 gün içerisinde bu durumu SEC’e bildirmeleri gerektiği aksi taktirde 90 günlük sürenin dolması ile birlikte en az 16 bin dolarlık ceza ile birlikte satış yapılan miktarın 2 katı kadar maddi ceza verilecek olduğu açıklandı.

Ülke genelinde onlarca kripto para satıcısı olduğu bilinirken, alınan bu önlemin Kraliyet kararnamesi ile birlikte alındığı ve kraliyetin bununla ilgili son kararının devamının gelebilecek olduğu bilgisi paylaşıldı.

Tayland Maliye Bakanlığı Yetkilisi: Yatırımcıları Korumak İçin

Tayland Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu (SEC) ve Maliye Bakanlığı ortaklığında yapılan açıklamada bu kararların yatırımcıların daha güvenilir ortamda yatırım yapmalarını sağlamak ve daha güvenilir bir kripto para ortamı yaratmak adına alınmış olan önlemler olduğu belirtildi. Konu ile ilgili olarak basında ise pek fazla bilgi olmamasına rağmen Tayland’da yatırımcıların istemeleri durumunda SEC’e başvurarak bilgi alabilecek oldukları belirtildi.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu