binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerTayland Kripto Paralara Karşı Sert Önlemler Getirdi

Tayland Kripto Paralara Karşı Sert Önlemler Getirdi

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Tayland Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu (SEC) ve Tayland Maliye Bakanlığı ortaklığında yeni bazı kararlar bugün itibari ile yürürlüğe sokuldu. Ülkede kripto para satıcısı veya kripto token satıcısı olanların en geç 90 gün içerisinde bu durumu SEC’e bildirmeleri gerektiği aksi taktirde 90 günlük sürenin dolması ile birlikte en az 16 bin dolarlık ceza ile birlikte satış yapılan miktarın 2 katı kadar maddi ceza verilecek olduğu açıklandı.

Ülke genelinde onlarca kripto para satıcısı olduğu bilinirken, alınan bu önlemin Kraliyet kararnamesi ile birlikte alındığı ve kraliyetin bununla ilgili son kararının devamının gelebilecek olduğu bilgisi paylaşıldı.

Tayland Maliye Bakanlığı Yetkilisi: Yatırımcıları Korumak İçin

Tayland Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu (SEC) ve Maliye Bakanlığı ortaklığında yapılan açıklamada bu kararların yatırımcıların daha güvenilir ortamda yatırım yapmalarını sağlamak ve daha güvenilir bir kripto para ortamı yaratmak adına alınmış olan önlemler olduğu belirtildi. Konu ile ilgili olarak basında ise pek fazla bilgi olmamasına rağmen Tayland’da yatırımcıların istemeleri durumunda SEC’e başvurarak bilgi alabilecek oldukları belirtildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail