BlockchainHaberlerKripto Para

Tayland Merkez Bankası Bankaların Blockchain Teknolojisini Benimsemesini İstedi!

Tayland blokchain sektöründe yeni yönerge yayınladı.

Tüm dünyada kripto para birimlerinin kullanım alanının ve ilginin artması ülkeleri finans sektöründe düzenleme yapmaya teşvik ediyor.

Tayland Merkez Bankası da finans sektöründe blok zincir teknolojisinin kullanımını düzenlemek için yönerge yayınladığını açıkladı.

Yönerge, Tayland Merkez Bankası Ödeme sistemleri Politikası ve Finansal Teknoloji Grubu başkan yardımcısı Siritida Panomwon Na Ayudhya tarafından yayınlandı.

Yönergede finansal hizmet sağlayıcılar için Blockchain teknolojisinin benimsenmesi ilkeleri yer almakta.

Başkan yardımcısı Ayudhya, Blockchain’in endüstriler arasındaki artan verimliliği şeffaflığı ve güçlü potansiyeli ile işlem doğrulama, uluslararası havaleler, elektronik teminat mektupları ve finansal altyapı geliştirme projeleri de dahil olmak üzere, blok zincirinin finansal faaliyetlerde yaygın olarak uygulandığını söyledi.

Amaçlarının vatandaşların ülkede uygulanan finansal hizmetlere güveni arttırmak olduğunu vurgulayan Ayudhya sözlerine şöyle devam etti:

Blockchain teknolojisi ile sistem verimliliğini ve güvenliğini sağlamak istiyoruz. Riskleri titizlikle incelerken finansal yeniliği de teşvik etmeyi hedefliyoruz.

Tayland’ın Blockchain teknolojisine önem verse de yakın bir tarihte kripto para birimlerinin ödeme aracı olarak kullanımını desteklemediğini açıklamıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu