binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerTayvan Kripto Para Sektöründe Rakip Ülkelerin Önüne Geçmeye Çalışıyor! Bir Yeniliğe Daha...

Tayvan Kripto Para Sektöründe Rakip Ülkelerin Önüne Geçmeye Çalışıyor! Bir Yeniliğe Daha Onay Verdiler!

Kripto para sektörünü resmileştirme yolunda önemli bir adım atan Tayvan İçişleri Bakanlığı, yeni bir çalışmayı onayladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para sektörünü resmileştirme yolunda önemli bir adım atan Tayvan İçişleri Bakanlığı, yerel kripto endüstrisi tarafından bir endüstri birliğinin kurulmasına onay verdi.

Bu hamle, hükümetin ülke içinde gelişen kripto para alanını düzenlemeye yönelik ilerlemesine işaret ediyor.

Tayvan, Kripto Endüstrisi Birliği’nin Oluşumunu Onayladı, Düzenleyici Çerçeveye Yaklaşıyor

Bir endüstri birliğinin kurulmasının önünü açmak için geçen yıl toplanan yerel kripto para endüstrisi çalışma grubu, bugün yaptığı açıklamada, başvurusu için hükümetten resmi onay aldığını duyurdu.

Yetkililerden gelen yeşil ışık, Tayvan’daki kripto para sektörü için çok önemli bir anı işaret ediyor.

Çalışma grubuna göre, bir sonraki adım, hükümetin gerekliliklerine uygun olarak Haziran ayı sonuna kadar kripto endüstrisi birliğini resmi olarak kurmak için gerekli tüm hazırlıkların tamamlanmasını içeriyor.

Bu dönüm noktası, Tayvan’daki sorumlu kripto para birimi işlemleri için bir çerçeve oluşturmak üzere sektör paydaşları ve düzenleyici makamlar arasındaki işbirliğine dayalı çabaların altını çiziyor.

İlgili Haber  Binance, Bu Altcoinin Ağ Yükseltmesi ve Hard Fork’unu Destekleyeceğini Açıkladı!

Şu anda çalışma grubu, MaiCoin ve BitoPro gibi önde gelen borsalar da dahil olmak üzere 22 kripto para birimi firmasından oluşuyor.

Özellikle ACE Exchange, savcılar tarafından eski yöneticilerinin görevi kötüye kullanma iddialarına ilişkin devam eden soruşturmalar nedeniyle gruptan çıkarıldı.

Bir kripto endüstrisi birliğinin kurulması, sektörde öz düzenlemeye yönelik önemli bir adımı temsil ediyor.

Tayvan şu anda kripto para birimi hizmet sağlayıcılarının Temmuz 2021’de Mali Denetim Komisyonu tarafından getirilen kara para aklamayı önleme yasalarına uymasını zorunlu kılarken, daha geniş kripto endüstrisi büyük ölçüde düzenlenmemiş durumda.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail