Kripto HaberleriBitcoinTEB'in Ortağı Bankacılık Devinden Kripto Para Hamlesi!

TEB’in Ortağı Bankacılık Devinden Kripto Para Hamlesi!

Takip et

Kripto para sektörü gelişmeye ve büyümeye devam ettikçe kurumlar da sektöre duyarsız kalmıyor.

Pek çok şirket ve banka kripto para sektörüne adım atıyor. Bu bağlamda son haber Fransa’nın en büyük bankalarından biri olan BNP Paribas’tan geldi.

Coindesk’in haberine göre anlaşmadan haberdar olan üç kişi, Fransız bankacılık devi BNP Paribas’ın kripto para sektörüne girdiğini söyledi.

Fransa’nın dev ismi BNP, İsviçre merkezli kripto para saklama firması Metaco ile ortaklık kurdu.

BNP Paribas’ın kripto para sektörüne girmesini önemli kılan bir özelliği bulunuyor. Fransız bankanın saklama hizmetinde yaklaşık 13 trilyon dolarlık varlık bulunuyor ve bu rakam bankayı küresel anlamda büyük bir saklama kuruluşu yapıyor.

Henüz taraflardan resmi bir açıklama gelmedi.

Hatırlanacağı üzere Haziran ayında da bankacılık sektörünün önemli isimlerinden biri olan Citibank da kurumsal müşterilerine Bitcoin (BTC) ve kripto para saklama hizmeti sunacağını açıklamıştı.

Citibank, kripto para saklama hizmetlerini geliştirmek için İsviçre merkezli kripto para saklama şirketi Metaco ile ortaklık kurmuştu.

İlgili Haber
Citibank'tan Yeni Bitcoin ve Kripto Para Hamlesi!

Metaco, BNP Paribas ve Citibank dışında daha önce de BBVA, DBS ve UnionBank Filipinler gibi bankalarla anlaşma yaptını duyurmuştu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları