HaberlerKripto Para

Teksas ve Çok Sayıda Eyalet, Gündemden Düşmeyen Kripto Para Şirketine Soruşturma Başlattı!

Son günlerin en çok konuşulan kripto para şirketlerinden biri olan Celsius, ABD'li yetkililerin radarına girmiş gibi görünüyor.

Aralarında Teksas ve Alabama’nın da bulunduğu bazı ABD eyaletleri kripto para şirketi Celsius Network’ün müşterilerin para çekme işlemlerini durdurma kararı hakkında soruşturma başlattı.

Kripto para kredilendirme platformu Celsius, 12 Haziran tarihinde paylaştığı blog yazısında, “aşırı piyasa koşullarını gerekçe göstererek tüm çekim, swap ve transfer işlemlerini durdurduğunu bildirmişti. Şirketin iflas ettiğine dair söylentiler sosyal medyada hızla yayıldı ve piyasalarda paniğe ve satışlara yol açtı.

Teksaslı Yetkililer, Kripto Para Şirketi Celsius’a Soruşturma Başlattı

Teksas Eyaleti Menkul Kıymetler Kurulu (TSSB) icra direktörü Joe Rotunda, ekibinin Celsius’un hesap dondurma işlemini sosyal medya aracılığıyla öğrendiğini ve soruşturmaya başlamak için Pazartesi sabahı erken saatlerde bir araya geldiğini söyledi.

İlgili Haber
Celsius CEO'su, Piyasanın Düşmesine Neden Olan Olayla İlgili Son Durumu Paylaştı!

Rotunda, Reuters’e yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Birçok bireysel yatırımcı da dahil olmak üzere müşterilerin varlıklarına derhal erişmeleri gerekebileceği ancak şu anda hesaplarından para çekemeyecekleri için çok endişeliyim.

Müşterilerin yatırımlarına erişememeleri önemli mali sonuçlara yol açabilir.”

Müşterilerine %17’ye varan kripto para getirileri vaat eden Celsius şirketi, geçtiğimiz Eylül ayında da Teksas eyaleti menkul kıymet düzenleyicilerinin soruşturmasına konu olmuştu. Düzenleyiciler, platformunda kripto faiz hesaplarını incelemeye almışlardı.

Celsius’a karşı bir durdurma ve piyasadan çıkarma emri çıkaran New Jersey de dahil olmak üzere diğer eyaletler de hızlı bir şekilde bu davanın ardından harekete geçmişti.

Celsius’a karşı devam eden soruşmalar, BlockFi ve Voyager gibi diğer kripto para kredilendirme platformlarına karşı yöneltilen eyalet soruşmalarına benzerlik gösteriyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu