BitcoinHaberlerKripto Para

Teksas’ta Yarın Bitcoin ve Kripto Para Yanlısı Yasa Tasarısı Oylanacak! İşte Detaylar

ABD'nin en büyük eyaletlerinden biri olan Teksas'ta yarın Bitcoin ve kripto para yanlısı bir yasa için oylama yapılacak.

Teksas’ın Fort Worth şehrinde Bitcoin madenciliği teknolojisini teşvik eden ve şehir meclisinin Teksas Blockchain Konseyi tarafından bağışlanacak üç BTC madenciliği cihazını kabul etmesini sağlayacak yasa tasarısı oylanacak.

“Yasanın Amacı Bölgeyi Bitcoin ve Kripto Para Dostu Haline Getirmek”

Yasa tasarısının amacının Fort Worth’u “kripto para dostu” haline getirmek ve kripto endüstrisini bölgeye çekmek olduğu açıklandı.

Bilgilere göre şehir meclisi, “bu büyüyen teknolojinin gelişmesine katkı sağlayan işletmelerin” bölgeye çekilmesini istiyor.

Her biri 2.100 dolar değerindeki 3 Bitcoin madenciliği cihazının 6 aylık bir deneme periyodu için şehir meclisine ücretsiz verilmesi planlanıyor.

Yayınlanan belgelerde hangi tür BTC madenciliği cihazının bağışlanacağı belirtilmedi. Deneme periyodunun sona ermesinin ardından madencilik cihazları Teksas Blokchain Konseyi’ne iade edilecek.

Teksas Valisi BTC Yanlısı Tutumuyla Tanınıyor

Bu yılın başlarında, Teksas Blockchain Konseyi, yaptığı açıklamasında BTC dostu vali Greg Abott’un Teksas eyaletinde yeniden seçilmesi için resmi olarak desteğini sunmuştu.

Teksas Blockchain Konseyi başkanı Lee Bratcher, yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

“Vali Abott aşırı regülasyon ve artırılmış vergilendirme gibi işlemlerin büyüyen bir ekonomiye zarar verebileceğini anlıyor.

Onun liderliğinde Teksas büyüyen şirketlerin, genişleyen ailelerin ve 21. yüzyıl inovasyonun merkez noktası olmayı sürdürebilecek.”

Bratcher ayrıca Teksas valisi Abott’un “teknolojinin geleceğinin Bitcoin ve Blockchain’in etrafında büyüyeceğini anladığını” söyledi.

Vali Abbot’un BTC endüstrisine olan desteğini söylemekten çekinmediği biliniyor. 4 Haziran 2021 tarihinde Abbot, Teksas’ın bu büyüyen endüstriden faydalanması için bir yasa tasarısına onay vermişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu