Kripto HaberleriAltcoinTerra Çöküşüyle İlgili Güney Kore'deki Soruşturmada Yeni Gelişme Yaşandı!

Terra Çöküşüyle İlgili Güney Kore’deki Soruşturmada Yeni Gelişme Yaşandı!

Takip et

Güney Koreli soruşturma ekipleri, Terra (LUNA) çöküşü, Do Kwon ve Daniel Shin’e yönelik dolandırıcılık iddialarıyla ilgili olarak kripto para şirketlerinde arama ve el koyma işlemlerini tamamladı.

Savcılar, mahkeme celbi düzenlemek için toplanan işlem kayıtlarını ve diğer kanıt materyallerini analiz edecek.

Güney Kore, Terra Soruşturmasında Dijital Varlık Reformu Öncesi Katı Cezalar Planlıyor

Güney Kore, Terra-LUNA çöküşü gibi faciaları önlemek için kripto para düzenlemelerini güçlendirirken bir yandan da çöküşten sorumlu failleri araştırıyor.

Yerel bir haber ajansının 28 Temmuz 2022 tarihinde bildirdiği habere göre, Seul Güney Bölgesi Savcılığı Mali Menkul Kıymet Suçları Ortak Soruşturma Ekibi, bir hafta süren arama ve el koyma işlemlerini tamamladı.

Savcılar, aralarında 7 kripto para borsasının da bulunduğu 15 şirkete ve Daniel Shin’in evine operasyon düzenleyerek TerraForm Labs, Do Kwon ve Daniel Shin ile ilgili kanıtları toplamıştı.

İlgili Haber
Polis, Terra (LUNA) Kurucu Ortağının Evine Baskın Yaptı!

Savcılar işlem kayıtlarını ve adli verileri analiz ederek Do Kwon, Daniel Shin ve bağlantılı şirketleri dolandırıcılık, kara para aklama ve vergi kaçırma suçlamalarıyla mahkemeye çağıracak.

Bu arada, yerel haberlere göre Güney Kore Mali Hizmetler Komisyonu ve Mali Denetim Servisi, Ekim ayında “Dijital Varlık Temel Yasası” taslağını hazırlamak üzere çalışma planlarını tamamladı.

Güney Kore ayrıca ABD’nin incelemesine dayanarak dijital varlıkları menkul kıymetler ve menkul kıymet olmayanlar olarak kategorize edecek.

Güney Kore hükümeti Dijital Varlık Temel Yasası tamamlanmadan önce, Terra çöküşünden ve buna bağlı yasadışı işlemlerden sorumlu suçluları cezalandırmak istiyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları