Kripto HaberleriAltcoinTerra (LUNA) Çöküşünden 1.28 Milyar Dolar Kar Eden Şirketin İsmi Belli Oldu!

Terra (LUNA) Çöküşünden 1.28 Milyar Dolar Kar Eden Şirketin İsmi Belli Oldu!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD finansal düzenleyicisi SEC’in geçtiğimiz gece Terra’ya (LUNA) 40 milyar dolarlık çöküşü için dava açtığında aynı olayda 1.28 milyar dolar kar eden bir ticari ortağın kim olduğu merak konusu olmuştu.

Konuya yakın kişilere göre bu ortak, geleneksel finansta derin kökleri olan ve dijital varlıklarda bir dev haline gelen Chicago merkezli Jump Crypto’ydu.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bu haftaki başvurusunda Kwon ve Terraform, menkul kıymet dolandırıcılığı yapmak ve ABD’li perakende ve kurumsal yatırımcılara zarar veren kayıtsız menkul kıymetler satmakla suçlandı.

Şikayette, UST stablecoin’in geliştiricisi Terraform Labs ile özel bir piyasa yapıcılığı anlaşması olan isimsiz bir ABD ticaret firmasına atıfta bulunuldu. Bu anonim firma usulsüzlük yapmakla suçlanmadı.

İlgili Haber
SEC Raporu Ortaya Çıktı: Terra Kurucusu Do Kwon, Binlerce Bitcoin'i (BTC) Böyle Satmış!

Jump Crypto Terra (LUNA) Çöküşünde Ucuzdan Aldığı Coinleri Satarak 1.28 Milyar Dolar Kar Etmiş

Kaynakların Jump Crypto olarak belirlediği bu şirket, UST’yi destekleyen varlıklar olan LUNA altcoinlerini büyük ölçüde indirimli olarak satın alabildi.

SEC şikayetine göre, firma Mayıs 2021’de UST’nin fiyatını 1 dolara yakın tutmaya yardımcı olmak için yalnızca 62 milyon dolar kullandı, ancak Terraform Labs ile yaptığı anlaşmanın şartlarına göre satın aldığı indirimli tokenleri satarak 1.28 milyar dolar kazandı.

Jump Crypto, Terra ekosisteminde aktifti, sık sık yönetim önerileri yayınlıyordu ve bir Terra cross-chain köprüsü inşa etmek ve Luna Foundation Guard’ı desteklemek için 1 milyar dolarlık bir sermaye artışına eş liderlik etmek de dahil olmak üzere projeye yoğun bir şekilde yatırım yaptı.

Jump Crypto Başkanı Kanav Kariya, Terra’nın milyarlarca dolarlık Bitcoin rezerv hazinesini yöneten Luna Foundation Guard’ın yönetim kurulunda da görev yaptı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları