AltcoinHaberler

Terra (LUNA) SEC Soruşturması Altında! Do Kwon’un Talepleri Reddedildi!

LUNA'da olaylar bitmiyor.

Pek çok yatırımcının mağdur olmasına neden olan Terra‘nın şimdi de SEC soruşturması altında olduğu öğrenildi.

Ancak bu soruşturma son dönemde LUNA ve UST’de yaşanan çöküşle ilgili değil. Peki SEC neyi soruşturuyor?

ABD’li bir hukuk sitesi Law360’da yayımlanan mahkeme kararına göre, SEC Eylül 2021’den itibaren Terra’yı kayıtsız menkul kıymet satışı iddiaları nedeniyle soruşturuyor.

SEC, Terra’nın kendisine kayıt yaptırmadan ABD’deki müşterilerine menkul kıymet statüsünde token satışı yapıp yapmadığını araştırıyor. İddialar Ripple davasının konusuyla benzer görünüyor.

Bu soruşturma sırasında SEC, şirketten bazı bilgiler talep etti.  Do Kwon’un avukatları, Terra’nın Güney Kore Merkezli bir şirket olduğunu ve SEC’in kendilerine üzerinde yetkileri olmadığını iddia ederek, bilgi taleplerine olumlu yanıt vermedi.

Dün ABD Temyiz Mahkemesi İkinci Dairesi, Terra’nın ABD’de müşterileri olduğunu gerekçe göstererek SEC soruşturmasından kaçamayacağına karar verdi.

“Kripto para birimi şirketi Terraform Labs ve CEO’su Do Kwon, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun kayıt dışı menkul kıymet satışı iddialarına yönelik soruşturmasının bir parçası olarak mahkeme celbine uymak zorundadır.”

SEC’in özelikle Terra içerisinde stablecoin oluşturmaya ve ticaret yapmaya imkan tanıyan Mirror protokolünü araştırdığı belirtiliyor.

Haberin duyulmasının ardından %20 oranında değer kaybeden LUNA haber saatimiz itibariyle 2,6$’dan işlem görüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu