binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerTerra-SEC Davasında Yeni Gelişmeler: LUNA Çöküşüyle İlgili Şok Edici Detaylar Ortaya Çıktı...

Terra-SEC Davasında Yeni Gelişmeler: LUNA Çöküşüyle İlgili Şok Edici Detaylar Ortaya Çıktı – İşte Arka Planda Yaşananlar

Terra ile SEC arasındaki davada duruşmalar devam ederken bir tanık, LUNA çökmeden önce yaşananlara dair konuştu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Jump Trading’in eski bir çalışanı olan James Hunsaker, bugün Terraform Labs davasında şok edici bir açıklamada bulundu. Hunsaker, 2022’deki 40 milyar dolarlık çöküşünden önce Do Kwon’un UST algoritmik stablecoin’ini desteklemedeki rolü olduğunu iddia ederek kendisinin Jump Trading’e SEC’e karşı bir ihbarda bulunduğunu açıkladı.

Jump Trading, Asıl Çöküşten 1 Yıl Önce LUNA’yı Kurtarmak İçin Yüzlerce Milyon Dolar Harcamış

Açıklamaya göre, kripto para birimi de bulunan gizemli bir sık işlem yapan ticaret firması olan Jump Trading, UST’nin benimsenmesini artırmak için Terraform Labs (TFL) ile “önemli bir anlaşma” yapmıştı.

Blockchain startup’ı Monad Labs’ı kurmadan önce Jump Crypto’da çalışan Hunsaker, UST Mayıs 2021’de 1 dolar sabitinden ayrıldığında Jump Crypto başkanı Kanav Kariya’nın “Do ile konuştum, bize daha sonra kilidi açılmak üzere token verecek” dediğini ifade etti.

Bunu takiben, Jump Trading’in kurucu ortağı Bill DiSomma, yatırımcıları “agresif işlemler” gerçekleştirmeye ve UST biriktirmeye yönlendirdi. Hunsaker, DiSomma’yı Kariya’dan ziyade Jump Crypto’nun gerçek patronu olarak nitelendirdi. Hunsaker, “Terra, Jump için büyük ve önemli bir proje olduğundan, bunu yapmak için birkaç yüz milyon doları riske atmaya istekliydi” diye ifade verdi.

Hem Kariya hem de DiSomma, Terraform Labs davası için SEC’e verdikleri ifadelerde cevap vermeme haklarını kullandılar. SEC, Jump’ın Terraform Labs ile yaptığı anlaşmalar yoluyla yaklaşık 1 milyar dolar kâr elde ettiğini belirtti.

İlgili Haber  Fox Business Muhabiri Açıkladı: "Avukatlar, Yargıç Torres'in Olumlu Ripple (XRP) Kararının Tersine Çevrilebileceği Konusunda Uyarıyor"

SEC’in TFL ve Do Kwon aleyhindeki dolandırıcılık davasının önemli bir parçası, Jump’ın 2022’deki asıl çöküşten önce Mayıs 2021’deki depeg sırasında UST’yi kurtarmadaki rolünü gizledikleri iddiasıydı. Kwon, UST’nin “otomatik olarak kendi kendini iyileştirdiğini” iddia etmiş ve yatırımcılar da buna inanmıştı.

Hunsaker Şubat 2022’de Jump’tan ayrıldı. Mayıs ayındaki yaşanan depegden sonra, deneyimlerini Reddit ve anonim bir şekilde paylaşmaya çalıştı. Ağustos 2022’de SEC’e ihbarcı olarak şikayette bulundu. Hunsaker mahkemeye “Mayıs 2022’nin tüm mağdurları üzerindeki etkisini gördüğümde, bir tür adalet ve tazminat sağlandığından emin olmaya çalıştım” dedi.

İlginç bir şekilde Hunsaker, Anchor Protocol’den ~%20 getiri elde etmek için UST’ye kendi parasından 200.000 dolar yatırmıştı. UST’nin istikrarı konusundaki şüphelerine rağmen, gerekirse hızlı bir şekilde çıkabileceğine inanıyordu. UST’sini 7 veya 8 Mayıs 2022’de, depeg başladığında sattı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail