AltcoinHaberler

Terra Yeni Ağdaki Yeni Güncellemesini Duyurdu: LUNA Fiyatı Ters Tepki Verdi!

Terra'nın yeni güncellemesini duyurmasının ardından LUNA fiyatı gelişmeye ters bir tepki vermişe benziyor.

Terra (LUNA), Cosmos IBC ve Axelar Network kullanarak Mainnet üzerinde Terra Bridge V2 köprüsünü başlattı.

Köprü, kullanıcıların Terra 2.0 ile Ethereum, Osmosis, Secret, Cosmos ve Juno ağları arasında çapraz bir şekilde token transferine imkan sağlayacak.

Ayrıca, kullanıcılar Axelar, Shuttle ve Wormhole tarafından desteklenen tokenleri transfer etmek için Terra Classic’te de Terra Bridge’i kullanabilecek.

Terra Tarafından Oluşturulan Köprü Sayesinde Yeni LUNA’da Zincirler Arası Transfer Mümkün Oldu

Terra Bridge web uygulaması, kullanıcıların Terra varlıklarını kendi köprüleri aracılığıyla diğer Blockchain’ler arasında transfer etmelerine olanak tanıyor.

Desteklenen cüzdanlar arasında Terra 2.0 üzerinde Terra Station, Ethereum üzerinde WalletConnect için MetaMask, Coinbase veya Trustwallet ve Binance Smart Chain (BSC) üzerinde Binance Chain Wallet veya MetaMask bulunuyor.

Axelar yalnızca Terra ve Ethereum arasında zincirler arası transfer için destekleniyor. Kullanıcıların Axelar USD Coin (axlUSDC) ve Axelar Tether (axlUSDT) transfer etmesine olanak tanınıyor.

Cosmos IBC ise LUNA’nın Terra’dan Osmosis, Secret, Cosmos ve Juno’ya çapraz zincir transferi için destekleniyor. İlginç bir şekilde Terra Bridge V2, Terra’dan Terra’ya olacak şekilde LunaX, ampLUNA, axlWBTC, axlWETH ve GRAV tokenlerini de destekliyor.

İlgili Haber
Terra (LUNA) Kurucusu Do Kwon, Yeni Ağ İle İlgili Müjdeyi Paylaştı!

Buna ek olarak kullanıcılar, yeni köprüyü, Terra Classic (LUNC) üzerinde de kullanabilecek. Bununla birlikte bu ağda Axelar desteklenmiyor ve yalnızca Wormhole ve Shuttle kullanılabiliyor.

Ancak Shuttle kullanımında web sitesinde şöyle bir uyarı gözleniyor:

“Shuttle’ın kullanımdan kaldırılması planlanmaktadır ve zaman çizelgesi belirlendikten sonra daha fazla ayrıntı yayınlanacaktır. Şu an için Shuttle’ı kullanmak güvenli ancak yine de riskin farkında olun.”

Terra Fiyatı Köprünün Açılmasından Sonra Düşüş Gösterdi

Bridge V2’nin piyasaya sürülmesi LUNA fiyatında %5’lik bir düşüşe neden oldu. CoinMarketCap’e göre, fiyat son 24 saatte yaklaşık %8 düştü ve işlem hacmi %45 azaldı.

Bununla birlikte, Terra Classic (LUNC) fiyatı da %6 düştü ve mevcut fiyat 0.00009349 dolardan işlem görüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
BAKİ

Şrfz bizi bitirdiler LUNA MIZI LUNC YAPTILAP

Last edited 10 gün önce by BAKİ

Başa dön tuşu