HaberlerTRON

Terra’nın (LUNA) Çöküşü Justin Sun’ı Alarma Geçirdi! “Sıra Bizde Olabilir”

Do Kwon'ın ardından Justin Sun da stablecoinini kurtarma planı açıkladı.

Terra CEO’su Do Kwon’dan sonra Justin Sun‘dan da önlem planı geldi.

Terra ve UST’de oluşan destansı düşüşten sonra bir sonraki hedefin USDT olabileceği konusunda endişelerini dile getiren Sun, TRX ve USDD’ye karşı potansiyel saldırılarla mücadele etmek için 2 milyar dolar ayırmayı planladığına dair güvence verdi.

Geçtiğimiz haftadan beri piyasanın ana konusu haline gelen Terra ve iki yerel kripto para birimi olan LUNA ve UST konuşulmaya devam ediyor.

USD ile 1:1 sabitlenmesi gereken bir stablecoin olan UST’nin bu mandalı kaybetmesinin ardından çöküş yaşaması piyasaları alarma geçirdi.

Sun Endişelerinde Haklı Olabilir!

Rekor bir düşüşe sahne olan Luna bir haftadan kısa bir sürede değerinin yaklaşık %98’ini kaybetti.

Tüm bu yaşananlar ise TRON ve USDD projesinin sahibi Justin Sun’ı endişelendirdi. Neticede her ikisi de algoritmik olduğundan Sun’ın bu endişesinde haklılık payı bulunuyor.

Projesinin bir sonraki hedef olabileceği konusunda çekinceleri olan Sun, bunun önüne geçebilmek için 2 milyar dolar dağıtmayı planladığına dair güvence verdi.

Sun ayrıca, USDD’nin (UST’den farklı olarak) en son piyasa oynaklığının ortasında “çok istikrarlı” kaldığını belirtti. Ek olarak USDD’nin toplam piyasa değerinin 271 milyon dolar olduğunu, TRON DAO Rezervinin ise 10 milyar dolar tuttuğunu belirtti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu