BitcoinHaberler

Tesla CEO’su Elon Musk’ın Mezun Olduğu Okul Bitcoin İle Ödeme Kabul Edecek!

Üniversitelerde kripto para birimi benimsenmesi hızla artıyor.

Kripto para birimlerinin dünya çapında daha fazla benimsenmesiyle büyük üniversiteler de Bitcoin ve kripto para birimlerini ödeme aracı olarak kabul etmeye başladı.

Bloomberg’in haberine göre, ABD’nin en iyi okullarından Pennsylvania Ivy League Üniversitesi’nin Wharton Okulu eğitim ücretlerinin ödenmesinde Bitcoin ve diğer kripto para birimleri ile ödemeyi kabul etmeye başladığını açıkladı.

Kripto para ile ödeme, Ocak ayında başlaması planlanan “Blockchain ve Dijital Varlıkların Ekonomisi” isimli yeni çevrimiçi blok zinciri ve dijital varlık programı ile sınırlı olacak.

Yeni blockchain ve dijital teknolojiler kursunun öğrencilere 3.800 dolara mal olacağı belirtilirken okul bu program ile yılda binlerce öğrenci çekmeyi bekliyor.

Ülkenin önde gelen işletme okullarından biri olan Wharton School, kripto ödemelerini kabul etmek için ABD merkezli kripto borsasının e-ticaret platformu olan Coinbase Global’i kullanacak.

Kripto para dünyasında aktif olan birçok Wharton Okulu mezunu bulunuyor. Bunlardan biri de 1997 yılında mezun olan Tesla CEO’su Elon Musk.

Wharton Okulu’ndan başka Bitcoin ve kripto para ödemelerini kabul eden eğitim kurumları da oldu. Ancak Philadelphia merkezli Wharton Okulu, kripto para birimini kabul eden ilk Ivy League kurumu veya ABD işletme okulu olacaklarını belirtti.

Wharton, son olarak şu anda işletme okulunun diğer kurslar için kripto para birimi ödemeleri uygulama planı olmadığını da ekledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu