Bitcoin

Tesla Hisselerinin Yükselişi, Elon Musk’a 1 Günde 25 Milyar Dolar Kazandırdı!

Elon Musk, yeniden dünyanın en zengin insanı olmaya çok yaklaştı.

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, 1 günde servetine 25 milyar dolar daha kattı. Tesla’nın hisse değeri 9 Mart tarihinde %20 yükseliş elde etti ve yılın en hızlı yükselişlerinden birisini gerçekleştirdi. Elon Musk bu yükseliş ile servetine 25 milyar dolar katarak toplam varlığını 174 milyar dolara kadar çıkardı. Buna rağmen Musk’ın hala Jeff Bezos’ın arkasında yer aldığı görülüyor.

Tesla Yükselirken Bitcoin de Buna Eşlik Etti

Aslında Tesla ve Bitcoin arasındaki bağlantı, bunun kripto para yatırımcılarını da ilgilendirmesini sağlıyor. Nasdaq’ın son haftalarda yaşadığı sert düşüş, Bitcoin bazında da hissedildi.

Lider kripto para birimi ve borsalar arasındaki korelasyon nedeniyle borsalar düşerken BTC de çakıldı. Ancak Bitcoin’in toparlanması ve 50.000 dolar üzerine çıkması ile hisse senetlerinde yükseliş yaşanması bekleniyordu ve beklenen oldu. Nasdaq 100 endeksinin zirveden %11 düşüş yaşaması, Bitcoin’in yaklaşık %30 düşüş yaşamasını tetikledi.

Aslında Elon Musk’ın Tesla’sını Bitcoin ile karşılaştıran ve bunların benzer hareket eden varlıklar olduğunu vurgulayan isimler artmaya başladı.

Big Shor filminin yıldızı ve ünlü analist Adam McKay, kısa süre önce yaptığı açıklamada Bitcoin fiyatının TSLA ile doğru orantılı olduğunu vurgulamıştı. McKay, Tesla hisselerinde ise ciddi bir düşüş beklediğini belirterek aslında BTC için de benzer bir açıklama yapmış oldu. Şu an ise BTC fiyatının 55.000 doları, TSLA hisselerinin ise rekor seviyeyi yeniden görmesi, McKay’in biraz daha beklemesi gerektiğine işaret ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu