Kripto Para

Tesla Sonrası Bir Müjde de Amazon’dan Gelebilir: Kripto Para Projesi Hazırlıkları Başladı

Amazon, Meksika'da özel bir kripto para projesi için iş ilanları vermeye başladı.

Elektrikli otomobil devi Tesla’nın Bitcoin (BTC) alımı kesinlikle kripto para piyasasında bir uyanışı beraberinde getirdi. Tesla sonrası birçok farklı kurumun daha Bitcoin alacağı veya kripto para hamlesi yapacağı tartışılırken, Amazon bu konuda bir adım öne geçti.

Amazon, Kripto Para Projesi mi Geliştiriyor?

Dünyanın en büyük şirketlerinden Amazon’un yayınladığı iş ilanlarına bakıldığında bunun dijital bir ödeme sistemi üzerine çalıştığı görülüyor.

Amazon tarafından resmi bir açıklama yapılmasa da şirketin yayınladığı iş ilanlarında buna yönelik önemli bir ipucu bulunuyor. “Dijital ve Yeni Oluşan Ödemeler” konusunda yazılım geliştirme yöneticisi arayan Amazon, hedef olarak da Meksika’yı gösteriyor.

Amazon tarafından yayınlanan iş ilanında “ilk ülke” olarak Meksika’nın seçildiği belirtilmekte. Dev şirket bunun özel bir ödeme ürünü için olduğunu da açık açık ifade ediyor.

Ürün hakkında detaylı bilgiler arasında ise “müşterilerin itibari paralarını dijital paraya çevirip Amazon üzerinden ürün veya hizmet alımı için kullanabilecekleri” vurgusu dikkat çekiyor.

Amazon’un bu açıklamasından aslında Tesla gibi Bitcoin alımı yapmayacakları sonucu çıkıyor. Buna rağmen Amazon’un kendi dijital para sisteminin geliştirecek olması, yakında Amazon adına bir kripto para görebileceğimizi düşündürüyor.

Amazon 2017 yılında Amazoncryptocurrecy.com gibi kripto para ile ilgili alan adlarını da satın almıştı. Bu durum Amazon’un kendi kripto para birimini çıkartabileceği ihtimalini de güçlendirmekte.

Amazon’un Amazon Coins isimli kendi kripto para birimi olsa da bunlar  sadece puan için kullanılıyor ve gerçek bir kripto para birimi olarak görülmüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu