blank
BitcoinHaberler

Tesla’ya Bitcoin’lerini (BTC) Sat Çağrısı Geldi!

Eski Goldman Sachs CEO'sunun açıklamalarını aktardık.

Fed başkanı Jerome Powell’ın açıklamaları sonrası Bitcoin ve hisse senedi piyasalarında sert düşüşler gözlendi.

Bu düşüşler de son dönemde aşırı yükselen teknoloji hisseleri en çok kayıp verenler arasında yerini aldı.

Bitcoin yatırımlarıyla gündeme gelen Tesla, bugün %10 oranında değer kaybederek 600$ seviyesine kadar geri çekildi.

Piyasalardaki çalkantı devam eden ederken eski Goldman Sachs yöneticisi Gary Black’ten Tesla’ya bir çağrı geldi.

“Tesla’nın, Tesla hisselerini almak için Bitcoin pozisyonunu tasfiye ettiğini duyurduğu zamanki olumlu havayı hayal edin. Pek olası değil ama hissedarlar için çok destekleyici olacaktır.” diyen Black, Tesla yönetimine düşen hisse fiyatını ayakta tutmak için Bitcoin’lerini satmasını tavsiye etti.

“Tesla, yatırımcılarına “1.5 milyar dolarla Bitcoin almamızı mı? Tesla hisse senedi almamızı mı isterdiniz?” diye sorsaydı %95’i Tesla hisse senedi derdi.”

Tesla’nın hisseleri Bitcoin satın aldığını duyurduğu 8 şubattan itibaren %30 oranında düştü.

Birçok yatırımcı bu düşüşün Bitcoin alımıyla alakalı olduğunu düşünse de, Tesla 1 yıllık araç satışından elde edemediği geliri kısa sürede Bitcoin’den elde etti. Dolayısıyla Tesla’nın Bitcoin alımı ile hisse senetlerindeki düşüş arasında bir bağlantı kurarak, Bitcoin’lerini sat çağrısında bulunmak çok gerçekçi görünmüyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

13 Yorum

 1. Arap yatırımcı 700 bin dolar yatırıyor bugün ada. Coine yatacak imkanı olan ada alsın benden demesi

  1. 700 bin dolar az bi rakam değil mi ada için. Değeri pek artırır mı bilemedim.

  2. ADA için 700 bin dolar fiyatı etkilemeye yeter mı acaba. Az bi rakam gibi geldi bana.

  3. 700 bin dolar onemli bir seviye değil ada coin çok sisti 700 bin dolara fib direncini kuracağını zannetmem temkinli olmak gerek

 2. BİTCOİN KAZANIR . USD BORSALARI ÇÖKER . ZATEN SİSTEMİ ZİKİNE TAKMAMAK İÇİN KURULUP DERİİN WEBDE HEER YERDE TİCARET ,SANAL TİCARET , GİZLİ TİCARET İÇİN OLUŞTURULMUŞ VE 15 YILDIR SİSTEMİN HİÇ BİR FAYDASINI GÖRMEDEN 50.000 DOLARLARA YÜKSELEN BİTCOİNİ SİSTEM TANISA NE OLUR TANIMASA NE OLUR? BU İŞLER ABD HAZİNESİNİN VE ABD FON ŞİRKETLERİNİN BİTCOİN POZİSYONU ALMA GİRİŞİMLERİ. YETERİNCE TOPLAYINCA YÜKSSELTMEYE BAŞLARLAR.

  1. Aynen öyle bu haber azda olsa btc i etkiler bilinçsiz yatırımcılar çok kaybeder bu haberlere aldanirsa elon musk bunları dinleyip 1.5 milyar dolari geri tesla ya ceviriyormmu diyecek spekülasyon lar çok fazla aklı olan aldanmaz kendini dinler haberler çok boş kesinlikle kulak asilmamali ama habersizde kalinmamali çünkü cok etkiliyor 😕

 3. Tesla hisselerinin şirket kâr ettiği için arttığını sananlar var hâlâ.
  Tesla bir balondur. Onu desteklemek için 40 takla atmaları gerekiyor.
  Daha dün kurulmuş elektrikli araba üreten bir şirketin kârı ne kadar ki 100 yıllık, dünyanın her yerinde olan şirketlerden daha yüksek hisse değerine sahip oluyor?

  Tesla bir trendir, binmesini bilene, Tesla bir balondur, inmesini bilene…

 4. goldman sachs çapsızları işe alıyormuş Bre kafasız adam Tesla bitcoin aldığı için para kazanıyor o yüzden Tesla hisseleri değer kazanıyor Tesla Tesla hissesi alsa en çok zararı Tesla yatırımcısı görür Teslanın değeri düşer

  1. Tesla bu yıl %700 değerlendi. Öyle işkembeden bitcoin sanal para yeni dünya diye bomboş hayaller kurmayın. Tahvil faizleri %2ye dayanırsa bitcoinin nasıl çakıldığını izlersin. Vaktinde etherium ve bitcoin için söylemiştim yine söylüyorum. Düşse düşse 1000 dolara düşer en fazla 100 dolar olacak hali yok ya dediğimiz etherium 100 dolara düştü 1400den. Yine silkelenirsiniz. Tesla hisseleri ile teslanın yıllık kazancı ayrı şeylerdir. Sosyal medyadaki uçucaz kaçıcazlara kendinizi kaptırmamanızı tavsiye ederim.


Başa dön tuşu