Tether

Tether Davası İle İlgili Yeni Gelişme: Tether, Hakime Mektup Gönderdi

Merak edilen Tether davası ile ilgili bugün yeni bir gelişme yaşandı.

Toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük üçüncü kripto para birimi konumundaki stablecoin Tether, hala kendisine açılan davalarla boğuşuyor. Kripto para piyasası bu dava konusunda özellikle 15 Ocak 2021 tarihine odaklanmıştı.

New York Başsavcılığı tarafından açılan davada Tether’dan istenen belgelerin son günü olan 15 Ocak, korkulduğu gibi geçmedi. Bu tarihte hiçbir gelişme yaşanmasa da Tether’ın eksik belge teslim ettiği şimdi ortaya çıktı.

İlgili Haber
Tether Davası İle İlgili Bugün Neler Yaşanabilir? Bağımsız Gazeteci Yorumladı

Tether Avukatından Mahkemeye Mektup!

Tether ve Bitfinex avukatı Stuart Hoegner, Twitter üzerinden yayınladığı gönderide iki kurum adına bir bildiri gönderdiklerini açıkladı. Direkt olarak davaya bakan hakim Cohen’a gönderilen bildiride ise belgelerin eksik olduğunun vurgulandığı  görülebiliyor.

Gönderilen bildiride Tether ve Bitfinex’in, New York Başsavcılığı tarafından talep edilen evrakların “büyük bir kısmını” tamamladığı belirtiliyor. Tether buna rağmen hala NYAG tarafından istenen bazı evrakların tamamlanamadığını ve bunlar için zamana ihtiyaç duyulduğunu belirtmekte. Tarafların bunun için birkaç haftaya daha ihtiyacı olduğunu belirten Tether, aslında 30 gün daha ek süre istedi.

Tether Ek Süre İstedi

Mahkeme ile bir dahaki belge teslim tarihi için 30 gün içerisinde iletişime geçmeyi planladıklarını belirten Tether avukatı, bunun yanı sıra konferans düzenlemeye de hazır olduklarını ifade etti.

Tether ve Bitfinex yetkilileri 15 Ocak tarihinde ise bütün evraklama sürecinin yolunda gittiğini ve eksik olmadığını belirtmişlerdi. Şimdi net bir şekilde evraklarda eksiklikler olduğunun fark edilmesi, Tether için bir olumsuzluk yaratabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu