BitcoinHaberler

Tether FUD’u Bitcoin’i ve Altcoinleri Katletti! Son Durum Ne?

Tether 1 dolara sabitliğini kaybetti.

Terra’nın stablecoini UST’de yaşanan kriz tüm kripto marketi ve Bitcoin‘i kaosa sürükledi.

UST’nin 1 dolara sabitliğinin bozulması diğer stablecoinlere olan güveni de sarstı.

Bitcoin bugün hacmi küçük borsalarda 24.000$’a Binance’de ise 26700$’a kadar düştü. Bu düşüş sırasında en büyük stablecoin Tether’inde 1 dolara sabitliği bozuldu.

Tether gün içerisinde 1 dolara sabitliğini bozarak 0,94$ seviyelerine kadar gerilerken haber saatimiz itibariyle 0,98$ seviyelerinden işlem görüyor.

Bu dengesiz hareketler sırasında USDT/TRY paritesinde de bir dump geldi ve Tether 13.5 seviyelerine düşerek buradan sekti.

Stablecoinlerde yaşanan bu dengesizlik marketteki risk iştahını düşürdü. Bitcoin %5 değer kaybıyla işlem görürken Ethereum’daki kayıplar %10’a yükseldi.

En büyük stablecoin tether marketin ana omurgasını oluşturuyor. Uzmanlar Tether çökerse tüm piyasa çöker yorumlarını yaparken şirketten açıklama geldi.

Şirket likidite sorununu çözmek için farklı ağlar arasında takaslar geçekleştireceğini açıkladı.

Şirket CTO’su Paolo Ardoino’da son paylaşımlarında ortaya çıkın FUD sayesinde birilerinin çok para kazandığını, Tether ile ilgili bir sorun olmadığını ifade etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Antikacı

Bunun adı soygun amk herşey kendiliğinden olmuyor piyasa zaten çökmüş bir adım daha geriye giderse kimsenin elinde birşey kalmayacak yapacaniz işin amk


Başa dön tuşu