HaberlerTether

Tether FUD’unda Son Perde! USDT’ler Dolar İle Destekleniyor Mu?

Moore Cayman Tether'i Denetledi

Piyasaları uzun süre tedirgin eden Tether Fud’u geçtiğimiz günlerde New York Başsavcılığı ile yapılan anlaşma ile bitmişti. Ancak soruşturmanın anlaşma yoluyla bitmesi ve savcılığın anlaşmaya ilişkin sert açıklamaları Tether ile ilgili şüpheleri ortadan kaldırmadı.

Kripto para piyasasının en büyük stabilcoini olan Tether’e ilişkin “karşılıksız tether basımı” iddiaları yıllardır devam ediyor. Soruşturma bitmesine rağmen şüphelerin ortadan kalkmaması Tether’in daha şeffaf bir yönetim anlayışı benimsemesi gerektiğini gösteriyor.

Tether bugün yaptığı duyuruda bağımsız üçüncü bir tarafça hesaplarının denetlendiğini ve bugüne kadar basılan tüm tetherlerin karşılığının olduğuna ilişkin onay alındığını belirtti.

Açıklamada, dünyanın en büyük muhasebe şirketleri arasında yer alan Moore Cayman’ın yaptığı denetimler sonucunda şirketin güvenirliğinin onayladığı belirtildi. Moore Global’in onayını alan şirket, tüm Tether tokenlerinin rezervler ile desteklendiğini teyit etmiş oldu.

“Tether her zaman tam olarak desteklendi. Bugün sunduğumuz güvence görüşü bunu bir kez daha doğruluyor. Tether’in pazardaki büyümesi işimizi doğrulamaya devam ederken, halkın bu konudaki ilgisini anlıyoruz ve şeffaflığa olan bağlılığımızın bir parçası olarak bu tasdikimizi paylaşmaktan memnuniyet duyuyoruz.”

Daha önce de belirttiğimiz gibi Tether ile New York Başsavcılığı arasında yapılan anlaşma gereği Tether belirli aralıklarda denetlenecek ve bu raporlar anlaşmanın bir parçası olarak New York Başsavcılığı ile paylaşılacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Serkan

Bugune kadar basilan katsiliksiz dolari neden denetlemiyorlar. Her sey yalan dolan gundem olsun baska bir sey değil


Başa dön tuşu