HaberlerTether

Tether’den Bir Stablecoin Projesi Daha: Tether Gold

En çok kullanılan stablecoin USDT'nin üreticisi olan Tether başka bir stablecoin çıkarıyor.

Geçtiğimiz dönemde adı sıkça skandallar ile gündeme gelen Tether ve aynı yönetim kurulunu paylaşan Bitfinex şirketleri birçok kez piyasayı manipüle etme iddiaları ile gündemi meşgul etmişti. Hala dünyanın en büyük stablecoini olan ve dolar ile 1’e 1 oranında işlem gören Tether (USDT), 4.1 milyar dolarlık hacmi ile en büyük hacimli 5. kripto para konumunda.

Altına Endeksli Stablecoin

Son günlerde bazı şirketler tarafından yapılan altına endeskli stablecoin projelerine bir yenisi de Tether’den geldi. Tether Gold şeklinde piyasaya çıkması beklenen kripto para, altın ile 1’e 1 oranında işlem görecek ve iddialara göre 25 Aralık’ta piyasaya sürülecek.

Bitfinex ve Tether CTO’su Paolo Ardoino konu ile ilgili şu açıklamada bulundu:

“Mevcut finans belirsizliğinde yatırımcıların riskleri bölebilmesi için varlıklara olan ihtiyaç artmaktadır. Özellikle kripto para sektörünün en önemli ihtiyaçlarından olan bu durum, altın ile beraber daha risksiz bir hale gelecektir.”

Şu anda piyasada yirmiye yakın altına endeksli kripto para projesi olsa da Tether gibi bir devin bu sektöre de el atması piyasadaki rekabeti ve bilinirliği arttıracaktır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu