HaberlerTether

Tether Kendisine Karşı Açılan Davayı “Saçma ve Taklitçi” Olarak Nitelendirdi!

Tether şirketine yeni bir dava daha açıldı.

Dünyanın en büyük stablecoin ihraçcısı Tether, yeni bir dava haberi ile karşı karşıya kaldı.

ABD New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesi’nde davacılar Matthew Anderson ve Shawn Dolifka tarafından Tether şirketine toplu dava açtı.

Davacılar Tether şirketinin “yasadışı ve aldatıcı” eylemlerle bulunduğunu ve şirketin stabilcoin’inin yeterli dolar rezervleriyle bire bir desteklenmesi ve periyodik denetimleri geçmeme konusundaki bilgiler hakkında yalan söylediğini iddia ediyor.

Davacılar Tether şirketini üyelerle yaptığı sözleşmeleri ihlal etmekle suçlarken  bu olayın ahlaksız ve etik dışı olduğunu da belirtiyor.

Ayrıca davacılar dava sonunda uğradıkları doğrudan ve dolaylı zararlarının karşılanmasını da talep ediyor.

Davacılar Tether’e karşı ağır iddialarda bulunurken Tether şirketinden cevap gecikmedi. Şirket, davacıların “haksız iddialarına” karşı dava açacaklarını belirterek açılan bu davayı “saçma ve taklitçi” olarak nitelendirdi.

Tether ayrıca “utanmazca para gaspı” olarak nitelendirdiği yeni davada davacıların uzlaşma parası olarak bir satoshi bile (Bitcoin’in en küçük birimi) hak etmediğini söyledi.

Tether şirketi yasal savaşlara yabancı değil. Daha önce de davalarla karşı karşıya kalan Tether, bu davada nasıl bir sonuç elde edecek takip ediyor olacağız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu