HaberlerTether

Tether Son Raporunu Yayınladı! “Her Kuruşun Karşılığı Var!”

Tether şeffaflık sözünü tutmaya devam ediyor.

Kripto para dünyasının önemli parçası haline gelen en büyük stabilcoin Tether, ABD Başsavcılığı ile vardığı anlaşma sonrası şeffaflık sözü vermişti. Bu sözü tutmakta kararlı olan şirket, düzenli olarak rezervlerine ilişkin raporları yayınlamaya başladı.

Tether tarafından yayınlanan son şeffaflık raporunda, 30 Haziran itibariyle elde tutulan rezervlerin detayları paylaşıldı.

Tether’in rezervlerinin çoğunluğunu oluşturan %85’kesimde “nakit ve nakit benzerleri ile diğer kısa vadeli mevduat ve ticari senetler” yer aldı.

Rezervlerin %85’ini oluşturan bu kısmın dağılımı da şu şekilde:

%58 ticari senet ve mevduat sertifikaları, %29 hazine bonoları, %12 nakit ve banka mevduatları, %2 ters repo senetleri.

Önceki raporlarla kıyaslama yapıldığında Tether’in hazine bonolarını oranının arttığı gözlendi. Tether’in nakit ve banka mevduatı tahsisi önceki raporda %28 iken, son raporda %12’ye geriledi.

Tether CTO’su Paolo Ardoino yaptığı açıklamada: “Moore Cayman tarafından onaylanan en son rapor ile birlikte Tether’in tamamen desteklendiğini bir kez daha teyit ettik” dedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu