HaberlerTether

Tether (USDT) DDoS Saldırısı Altında Olduklarını Açıkladı: Hacker’lardan Talep Geldi!

Dünyanın en büyük stablecoini Tether, büyük bir DDoS saldırısı altında olduklarını ve hackerların kendilerine ulaştığını bildirdi.

Piyasa değeri olarak dünyanın en büyük kripto paraları arasında yer alan Tether (USDT) büyük DDoS saldırılarıyla karşı karşıya olduğunu açıkladı.

Hacker’lar USDT’ye Saldırıları Durdurmak İçin Fidye İstedi

Tether CTO’su Paolo Ardoino’nun attığı bir tweet’e göre şirket, sistemine saldıran hackerlardan bir fidye teklifi aldı. Ardoino, bu talebin daha önce görülmemiş bir şey olmadığını, çünkü geçmişte de bu talebi aldıklarını açıkladı.

DDoS saldırıları sonucunda USDT’nin üzerindeki işlem yükü 8 milyon talep/5 dakika’ya kadar yükseldi. Normal şartlarda Tether, 2.000 talep / 5 dakika olarak ölçülüyordu.

Ardoino, Tether’in saldırı altında olduğunu duyurduktan yaklaşık iki saat sonra yaptığı bir güncellemede, saldırının etkisinin azaltıldığını açıkladı.

Saldırı hakkında daha fazla bilgi verilmedi.

İlgili Haber
Tether (USDT) Yakın Bir Zamanda En Büyük Stablecoin Unvanını Kaybedebilir: İşte Yeni Lider Adayı!

Tether Dünyanın En Büyük Stablecoini Olarak Kalmakta Zorlanıyor

Saldırıdan önce Tether, kripto endüstrisinde bir numaralı stabilcoin olarak konumunu korumak için bir savaşın içindeydi.

Son düşüş ile birlikte kripto para piyasasının toplam değerinin 900 milyar doların altına inmesi sonucunda stablecoinler de yetkililerin yoğun incelemeleriyle karşı karşıya kalmıştı.

Coingecko’nun verilerine göre, geçtiğimiz ay Tether’in piyasa değeri yedi ay sonra ilk kez 70 milyar doların altına düştü. Bu düşüş, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 83.2 milyar dolardan %20’lik bir düşüşü temsil ediyor.

Stabilcoin, TerraUSD’nin çökmesinin ardından iki hafta içinde kasasından yaklaşık 10 milyar dolar çekildiğinde ani bir düşüş yaşamıştı.

Tether, yayınladığı blog yazılarından birinde, o dönemde her talebi karşılayabilmesinin ne kadar güçlü olduğunu gösterdiğini savunmuştu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu