binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerTether-XRP Savaşında Yeni Gelişme: Ripple CEO'su Brad Garlinghouse Geri Adım Attı

Tether-XRP Savaşında Yeni Gelişme: Ripple CEO’su Brad Garlinghouse Geri Adım Attı

Ripple CEO'sunun ABD hükümetinin hedefinin Tether olduğuna dair açıklamasının ardından taraflar arasında gerginlik yaşanmıştı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

XRP’nin arkasındaki şirket olan Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse, kısa bir süre önce yaptığı açıklamasında ABD hükümetinin Tether’ın (USDT) peşine düştüğünü iddia etmişti.

Buna karşı Tether CEO’su Paolo Ardoino ise uzun bir cevap yayınlamış, Garlinghouse’u kastederek ‘bilgisiz’ bir CEO’nun USDT hakkında korku yaydığını söylemişti. Buna ek olarak Ripple’ın SEC tarafından soruşturma altında olduğunu ve USDT rakibi bir stablecoin piyasaya sürme niyetinde olduğunu da hatırlatmıştı.

Bununla birlikte Garlinghouse, tartışmalı sözlerini sarf ettiği podcast programında Tether’ı kripto para ekosistemi için çok önemli gördüğünü de söylemişti. Tether’e karşı potansiyel ABD düzenleyici eyleminin kripto ekosistemi üzerinde nasıl bir etkisi olacağını nasıl tahmin edeceğini bilmediğini de sözlerine eklemişti.

Garlinghouse, Tether CEO’su Paolo Ardoino’nun kendisine adeta ateş püskürmesinin ardından bir yanıt yayınladı ve geri adım attı.

Ripple CEO’su, kendisinin niyetinin Tether’a saldırmak olmadığını söyledi. Buna ek olarak söz konusu podcast’teki bir sonraki sözlerinin Tether’ın ekosistem için çok önemli olduğunu söylemesi olduğunu da yeniden hatırlattı.

İlgili Haber  Dikkat: Kritik Haftaya Giriliyor! Çok Sayıda Ekonomik Gelişme ve Altcoin Etkinliği Var - İşte Gün Gün, Saat Saat Listesi

Garlinghouse, açıklamasının ABD hükümetinin dolar tabanlı stablecoin şirketlerinin üzerinde daha fazla kontrol talep ettiğini ve bu alandaki en büyük şirket olan Tether’ın da hedeflerinde olduğunu hatırlatma amacı taşıdığını söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Son of a Btc

Ripple’ın sadık yatırımcısıyım ama burda Tether haklı.

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail