Kripto HaberleriHaberlerTether'den Celsius (CEL) Açıklaması! Zarar Ettiler Mi?

Tether’den Celsius (CEL) Açıklaması! Zarar Ettiler Mi?

Takip et

Son günlerde oldukça zor günler geçiren ancak dün Maker’a olan borcunu kapatarak yaklaşık 22.000 Bitcoin’inine yeniden kavuşan Celsius gündemde kalmaya devam ediyor.

İlgili Haber
Borcunu Ödeyen Celsius 22 Bin Bitcoin'i Geri Aldı "Her An Satabilir!"

İflasın eşiğinden dönen Celsius’a ilişkin son açıklama Tether’den geldi.

Açıklamada Tether’in istikrarını etkilemeyecek bir boyutta Celsius’ta yatırımı olduğu ve bunun başarılı bir şekilde tasfiye edildiği belirtildi.

Açıklama şu şekilde:

“Tether, rezervlerinin bütünlüğünü hiçbir zaman riske atmamıştır. Bu, yalnızca bir geri ödemeyi asla reddetmeme yeteneğiyle değil, aynı zamanda rezervlerinin mutlak şeffaflığıyla da defalarca kanıtlanmıştır.

Celsius tarafından alınan Tether kredisi, BTC (%130+) cinsinden aşırı teminatlandırılmış bir krediydi ve krediyi  tasfiye etme kararı, iki kuruluş arasındaki anlaşmanın orijinal şartlarının bir parçasıydı.

Bu süreç, piyasalar üzerindeki etkiyi mümkün olduğunca en aza indirecek şekilde yürütüldü ve aslında Tether, kredi kapatıldıktan sonra kalan kısmı da anlaşması gereği Celsius’a iade etti. Celsius pozisyonu, Tether’de herhangi bir kayıp olmadan tasfiye edildi.

Son kripto piyasası olayları medya, eleştirmenler ve topluluk Tether’e takılıp kalmışken diğer borç verenlerin bariz bir şekilde neredeyse sıfır teminatla borç verme olanakları sağladığını gösterdi.  Bu, endüstrinin standart olarak belirlediği katı düzenleyici uygulamaya aykırıdır.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları