HaberlerTether

Tether’ın (USDT) Başı Yine Belada: 500 BTC’lik Fidye Talebi Cevapsız Kaldı

Tether ve Deltec Bank görüşmeleri ortaya mı çıkacak?

Toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük stablecoini konumundaki Tether, kısa süre önce büyük bir zafer elde etti. New York Başsavcılığı tarafından açılan davayı 18,5 milyon dolarlık bir ceza ile noktalayan Tether için bu durum büyük bir zafer olarak görülüyor.

İlgili Haber
Bitcoin'in (BTC) Kabusu Tether (USDT) FUD'u Bitiyor Mu? Bitfinex'in Hamlesi Yeterli Olacak Mı?

Tether ve Deltec Bank Yazışmaları Ortaya mı Çıkacak?

Tether FUD olarak kripto para piyasasında yer edinen bu spekülasyona dayalı korku ise yeni bir açıklamaya göre yeniden başlayabilir. Tether’ın Twitter hesabından yapılan açıklamada, Tether ve Deltec Bank arasındaki kişisel görüşmelerin yakında internette dolaşabileceği belirtildi. Tabii ki Tether bu evrakların sahte olduğunu vurguladı.

Tether ekibi bugün bir fidye talebi aldıklarını ve 500 BTC’lik fidye ödemesi yapılmaması durumunda bu evrakların paylaşılacağı tehdidi ile karşılaştıklarını vurguladı. Tehdidi gönderen kişi 1 Mart tarihine kadar bu fidyenin ödenmemesi durumunda evrakları “Bitcoin ekosistemine zarar vermek için” halka açık bir şekilde paylaşacaklarını da vurguladı.

Tether, söz konusu fidye ödemesini yapmayacaklarını ve Tether’a zarar vermek isteyenlerin iyice çaresizleştiğini ifade etti. Kullanıcıların, kripto para yatırımcılarının ve bütün ekosistemin bunlara inanmaması gerektiğini belirten Tether, bunun çok üzücü bir girişim olduğunun altını çizdi.

Deltec Bank daha önce Tether’in USDT rezervlerinin koruyuculuğunu yapmıştı. Rezervlerini şeffaf olarak açıklamayan Tether kısa süre önce büyük bir davayı kazansa da bununla ilgili evrakların ortaya çıkması piyasayı yeniden sarsabilir. Bu da kripto para sektöründeki korkunun ve düşüş etkisinin bir süre daha devam edebileceğini düşündürüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu