Haberler

THORChain Bir Hafta Arayla İkinci Kez Saldırıya Uğradı!

Bu defaki saldırıyı öncekinden farklı kılansa kendisini "beyaz şapkalı hacker" olarak niteleyen saldırganın bırakmış olduğu mesaj.

Kripto piyasasını bir yatırım aracı değil de kolay yoldan para kazanmak ya da bir tür kumar olarak görenler oldukça bu alanda yaşanan dolandırıcılık vakaları da günbegün artıyor.

Sadece 2020 yılında DeFi platformlarından neredeyse 120 milyon dolar değerindeki kripto varlığın yağmalanmış olması bunun en açık göstergesi.

Konuyla ilgili yeni bir haber başlığı saldırılardan kurtulamayan THORChain’den geldi. “Blockchain’lerin İnterneti” olarak anılan Cosmos üzerine inşa edilen popüler bir Blockchain protokolü olan THORChain, yaklaşık bir hafta arayla 2. kez hack saldırısına uğradı.

Bu seferki aşağı yukarı 8 milyon dolar olan söz konusu olay Twitter’da gündem maddesi halinde geldi.

Takipçilerini konuyla ilgili bilgilendiren THORChain, söz konusu saldırının “beyaz şapkalı hacker” tarafından gerçekleştirildiğini belirtti.

Bu seferki saldırıyı öncekinden ilginç kılansa saldırganın %10’luk bir ödül talep etmiş olması. THORChain’in Discord kanalından yayınlanan bir ekran görüntüsünde beyaz şapkalı hackerın protokole bir ders vermek amacıyla böyle bir girişimde bulunduğu görülüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu