Altcoin

THORChain Projesi Yine Sorunlarla Anılıyor: Sistem Kesintisi, Fiyatı Etkilemedi

Sık sık ağ ile ilgili sorunlar nedeniyle gündemde olan THOR, yine benzer bir sıkıntı yaşadı ancak fiyat düşmedi.

Kripto para sektörünün en çok sorun yaşayan projelerinden birisi olarak bilinen THORChain, yine bir sorun ile gündemde.

ETH Router sisteminde birden çok açık bulunan proje, iki saldırıya uğradı. İlk saldırıda ETH Router üzerindeki bütün ETH’ler çalınırken ikincisinde ise ekonomik olarak değeri bulunan bütün ERC-20 tokenleri çalındı.

İlgili Haber
THORChain Bir Hafta Arayla İkinci Kez Saldırıya Uğradı!

THOR Ekibi Saldırıya Doymuyor

THORChain ekibi tarafından da paylaşılan gönderide 19 Mart gecesi yaşanan bu saldırının şu an kontrol altına alındığı ve ağın kısa süreliğine durduğu vurgulandı.

Ağdaki bütün işlemler yaklaşık 6 saat boyunca durdu ve ağ kullanılamaz hale geldi. THORChain ekibi olayın kontrol altına alınıp ek hiçbir fonun çalınmadığını aktardı.

Peki böylesine büyük bir saldırı yaşayan protokol tam olarak neden ciddi bir fiyat düşüş yaşamadı? Bunun en büyük sebebi THOR ekibinin pazartesi günü çok büyük bir güncellemeye hazırlanıyor olması.

THOR ekibinin lider geliştiricisi tarafından paylaşılan gönderiye bakıldığında THORChain tarihindeki hard forkların ilkinin pazartesi günü hayata geçirileceği görülmekte.

Geliştirici, Cosmos ağlarının güncelleme için devamlı hard fork yaptığını ancak Thorchain ekibinin çok daha farklı bir sistem geliştirdiğini ifade etti.

Büyük hard fork duyurusu ise şu an THOR fiyatını ayakta tutan temel etmen olarak görülmekte. THORChain ekibi buna ek olarak Bitcoin’in ve altcoinlerin genel yükselişinden de fayda elde etmiş olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu