AnalizBitcoin

Tom Lee: “Bitcoin 2021’de Hayal Kırıklığı Oldu Ama 2022’de Uçmaya Hazır Olun!”

Ünlü analist yeni yıl için BTC fiyat tahminini açıkladı.

Bitcoin yılın son günlerinde 50.000 $ bandının üstüne çıkmış olsa da hala kendisinden beklenen performansı gösterebilmiş değil. Birçoklarının 100 bin dolarlık hedefi şu anda rafa kalkmış gibi görünse de umutlar 2022 için hala devam ediyor.

Yatırım eğitim platformu Market Rebellion tarafından düzenlenen bir web semineri sırasında konuşan Fundstrat Global Advisors’ın yönetici ortağı Tom Lee, kripto piyasası hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Bitcoin fiyatının 2022’de 200.000 dolara ulaşabileceğini öngördüğünü belirten Lee, lider kripto para biriminin yatırımcılar için bu yıl hayal kırıklığı anlamına geldiğini ancak önümüzdeki sene muhteşem bir yükseliş görülebileceğini ifade etti.

Lee 2022’nin kripto para hisse senetleri için de mükemmel geçeceğine inanıyor.

Yıla güzel bir ivmeyle başlayan ve 10 Kasım’da ATH gören BTC, ikinci çeyrekte büyük bir çöküş yaşadı. Lider kripto an itibarı ile 51.000 $’dan işlem görüyor.

Lee aslında bu yıl 100 bin dolarlık hedefle yola çıkmıştı ancak işler beklediği gibi gitmedi. Boğaların bekleneni sürdürememesi bu hedefleri suya düşürdü.

Lee, aşırı iyimser tahminleri nedeniyle genellikle kötümser çevreler tarafından “permabull” olarak görülüp dışlanıyor. Ne var ki söz konusu kesimler çok da haksız sayılmazlar. Lee’nin tüm piyasalar çöküşteyken yaptığı ütopik tahminleri de hesaba katmak gerekiyor.

Lee’nin yeniden yatırımcıların gözüne girmesini sağlayansa geçen yıl pandemi odaklı çöküşten sonra gelen hızlı borsa toparlanmasını doğru şekilde tahmin etmesi oldu. Analist ayrıca S&P 500 endeksinin gelecek yılı 5.100’ün üzerinde bitirmesini bekliyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

soon XRP will die, SEC will issue death warrants for two cryptocurrencies, in 2022 xrp will never exceed the constant level of 1.00 to 1.30 USD, because everything is pre-designed


Başa dön tuşu