bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriBitcoinTom Lee Bitcoin'in Değerleneceğini Açıkladı

Tom Lee Bitcoin’in Değerleneceğini Açıkladı

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Tom Lee ünlü bir Wall Street analisti. Vergi dönemi bittikten sonra her Bitcoin para biriminin yeniden yukarı çıkacağını yani değerleneceğini belirtti. 5 Nisan’da yapılan haberde Fundstrat’s CEO’su Tom Lee tarafından Amerika’da vergi dönemi bittikten sonra Bitcoin hesaplarının da yeniden canlanacağını belirtti. Büyük artışların olacağı düşünülüyor.

Tom Lee 25 Milyar Dolarlık Vergi Sonrası Yükseliş Olacak Dedi

Kripto para yatırımcıları ABD temelli olan her para birimi için devlete vergi ödemesi gerçekleştirecek. 25 milyar dolarlık kazancın vergi ile karşılığının verileceğini biliyoruz. Tom Lee bu vergi ödemelerinden sonra Bitcoin’in yine kendini toplayacağını belirtmiştir. Bunu da şu ifadeler ile dile getirmiştir:

“ABD yargısının kripto para gelirlerini vergilendirme kararı sonrasında 2017 de 1 miyar dolardan fazla gelir elde eden çoğu borsa satış baskısına maruz kaldı. Bu borsalar gelirlerini Dolar olarak değil de Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerinde tutuyorlardı. Dolayısıyla vergi yükümlülüklerinden doğan vergi borçlarını ödemek için şu an ciddi bir Bitcoin ve Ethereum satışı yapıyorlar. Vergi dönemi bittiikten kısa bir süre sonra Bitcoin’in tekrar eski seviyelerine toparlamasını öngörüyorum.”

Bunların haricinde 2020 yılının Mart ayında 91bin dolarlık Bitcoin değerini göreceğimizi de söylüyor. Bu da yaklaşık olarak 9bin dolar olan kripto para biriminin 25bin dolara yükseleceğini bize göstermiş oluyor.

ABD’de vergi dönemi yılın 15 Nisan sürecinden sonra son bulacak. Gelişmeleri takip edip, tahminlerin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini göreceğiz.

 

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları