BitcoinHaberler

Tom Lee Bitcoin’le İlgili Dudak Uçuklatan Tahminlerde Bulundu

Lee'ye göre Bitcoin uzun vadede yüzde 4.900'lük bir artışla 500 bin doları görebilir.

Kendisiyle yapılan bir röportajda Bitcoin’le ilgili soruları yanıtlayan Fundstrat Global Advisors kurucusu Tom Lee, Bitcoin için yakın ve uzak hedefler belirledi ve BTC’nin uzun vadede yüzde 4.900’lük bir artışla 500 bin dolar seviyesine erişebileceğini dile getirdi.

İlk etapta 40 bin doları görmesini beklediği Bitcoin’in son derece ciddi artışlar yaşayabilme potansiyeli olduğuna inandığını belirten Lee, Bitcoin’in güncel işlem faaliyeti bakımından PayPal‘ı ikiye katladığını belirtti. Visa’dan sonraki en büyük 2. işlem ağı olan BTC’nin beş milyon kullanıcıya ulaşması durumunda fiyatının 100 kata kadar artabileceğini ifade etti.

Söz konusu tahminleri için herhangi bir zaman görüsü paylaşmayan Lee, Bitcoin’in piyasada geçirdiği 11 yıllık süre içerisinde yaklaşık 5 trilyon dolarlık işlem hacmine karşılık herhangi bir sahtekarlık olayına karışmadığını ve bu yönüyle de küresel finansal sisteme karşı çok daha düşük maliyetli ve güvenilir olduğunu dile getirdi. (Bitcoin’in kendi ağından bahsediliyor, yoksa kripto para borsalarına saldırılar sıklıkla görülebiliyor)

Şu an istense kıtalar arası bir milyon dolarlık Bitcoin gönderimi yapılabileceğini hem de bunun sadece 15 dolar karşılığında gerçekleşeceğini sözlerine ekleyen Lee, aynı işlemi klasik bir havale işlemi ile gerçekleştirme maliyetinin 50 ila 100 bin dolar arasında bir rakama karşılık geleceğini ifade etti.

Yakın zamanda bir boğa koşusu beklediğini daha önce de belirtmiş olan Tom Lee, tüm iyi olasılıklara rağmen Bitcoin’in yükselmesini engelleyen iki sebep olduğunun da önemle altını çizerek söz konusu tahminleri için garanti vermediğinin de önemle üzerinde durdu. Lee’ye göre henüz varlığından haberdar olunmayan güvenlik açıkları ve sert hükumet düzenlemeleri yüzünden BTC’nin sahip olduğu yükseliş potansiyeli büyük ölçüde baltalanabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu