Bitcoin

Tom Lee: TL’de Değer Kaybı BTC’yi Artırabilir

Tom Lee, Bitcoin fiyatının yükseleceğini iddia etti.

Tom Lee, kripto para birimi Bitcoin’in fiyatının artabileceğini ve bunun artma nedenlerinden bir tanesinin Türkiye’de yaşanan ekonomik krizin ve enflasyonun sonucu olabileceğini açıkladı. Türk Lirası’nın değerinin çok fazla değer kaybettiği ve enflasyonun rekorlar kıracak seviyeleri gördüğü Türkiye’de kripto para yatırımı yapacak olan kişi sayısının büyük oranda artabilecek olduğunu açıklayan Tom Lee, bunun ise kripto para piyasa hacmi ve fiyatını artıracak olduğunu açıkladı.

Bitcoin fiyatının artmasını bekliyorum. Bitcoin fiyatının artmasını bekleme nedenlerimden birisi olarak TL’de yaşanan değer kaybı ve Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşanan enflasyonu neden olarak göstermek mümkün. Venezuela’da olan biteni görüyorsunuz, daha başkasına gerek yok. Kriptom paralara bu 2 ülkede ekonomik kriz nedeniyle ilginin artacağı ve kripto para fiyatlarına yansıyacak olduğunu tahmin ediyorum.

Tom Lee’nin açıklamasını Türkiye’de doğrulayan bazı girişimler var. Artık bankalar vadeli mevduat hesaplarında enflasyona karşı korumalı bir paket seçeneği sunacaklarını ve enflasyon sorunlarından dolayı bu seçeneği sunarak müşteri çekecek oldukları açıklanmıştı. Bitcoin’e ilginin bir süredir artmaya devam ettiği Türkiye’de ekonomi kötüleştikçe ilgi ve bilgi artabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu