Kripto HaberleriAltcoinTOP10: Borsalardaki Arzı Artan ve Azalan Coinler Hangileri ? Bitcoin ve Ethereum'da...

TOP10: Borsalardaki Arzı Artan ve Azalan Coinler Hangileri ? Bitcoin ve Ethereum’da Durum Nasıl?

Takip et

Hafta başında sert düşüş yaşayan Bitcoin’de yatay bir seyir izliyoruz. Bu yatay seyir paranın bir kısmının altcoinlere akmasını sağladı.

Marketteki Bitcoin hakimiyeti gün içerisinde 67.55 seviyelerine kadar geriledi. Hakimiyetin düşmesiyle Ethereum BTC paritesinde 0.033300 seviyelerine kadar yükseldi.

Hakimiyetin düşmesini fırsat bilen DOT ve AVAX gün içerisinde %30’ların üzerinde kazanç sağladı.

Peki Borsalardan Arzı Azalan ve Artan Coinler Hangileri

Viwebase’in verilerine göre borsalardan çekilen ve borsalara yatırılan coinlerin 1 günlük değişim sıralaması şu şekilde.

Kaynak: Viewbase

Coinlerin borsalardan cüzdanlara aktarılması, yani yukarıdaki grafikte kırmızı ile gösterilmesi genel olarak borsadaki arzın azalmasına bağlı olarak o coinin yükselebileceğini düşündürüyor.

Coinlerin borsalara aktarılması, yani yukarıdaki grafikte yeşil ile gösterilmesi ise borsadaki arzın artmasına bağlı olarak satış baskısı oluşturacağı yorumlarına neden oluyor.

Yukarıdaki tabloda LINK’ın borsalardaki arzının aşırı azalması dikkat çekiyor. Son 1 haftada yatırımcısına %36 oranında getiri sağlayan LINK’ın bugün de borsalardan çekilmeye devam ettiğini görüyoruz. Henüz 12.6$ seviyelerindeyken balinaların LINK topladığını paylaşmıştık. O haberimizin ardından kısa süre içerisinde yaklaşık %100 getiri sağlayan LINK yatırımcısını yüzünü güldürmeyi başardı.

İlgili Haber
Fiyat Düştükçe Bu Altcoini Topluyorlar! Cüzdan Sayısında Patlama Oldu!

Borsalardaki arz konusunda yorum yapmamıza yardımcı olan bu veriler tek başına alım satım sinyali oluşturmaz. Bir coinin borsadaki arzının azalması mutlaka yükseleceği anlamı taşımayacağı gibi, arzın artması da düşeceği anlamına gelmez. Yukarıdaki veriler sadece yardımcı veri olarak değerlendirilebilir.

Bitcoin ve Ethereum’un Borsalardaki 1 Günlük Değişimi İse Şu Şekilde

Kaynak: Viewbase

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları