HaberlerTRON

TRON, Değeri Düşen USDD Tokenini Korumak İçin Bu Altcoinden 300 Milyon Dolarlık Satın Aldı!

TRON, düşüşe geçen USDD tokeni fiyatını koruyabilmek adına bu altcoinden 300 milyon dolarlık satın alım yaptı.

TRON DAO, USDD stablecoininin 1 doların altından işlem görmeye devam etmesi üzerine koruma amaçlı olarak rezervlerini artırma kararı aldı.

Altcoinin açıklamasına göre TRON rezervleri 300 milyon dolarlık USDC tokenini bünyesine ekledi. Mevcut arz bununla birlikte şu anda 2.8 milyar dolara ulaştı.

Bu yılın başlarında piyasaya sürülen USDD’nin algoritmik bir stabilcoin olması amaçlanıyordu. Ancak daha sonra Terra’nın UST’si gibi bir çöküşü önlemek için aşırı teminatlandırıldı.

TRON’un USDD Tokeninin Teminat Oranı Yüzde 300’ü Geçti

Rezervdeki artışla birlikte USDD’nin teminatlandırma oranı %324.53’e ulaştı. Duyurunun ardından token fiyatında hafif bir artış görüldü.

Bu yazının yazıldığı anlarda, TRX ortalama 0.060 dolar fiyatla işlem görüyor. Token fiyatı 24 saat içinde %1.57 oranında artış gösterdi.

TRON’un stablecoini USDD ise bu yazının yazıldığı anlarda 0.9758 dolardan işlem görüyor.

Altcoin yöneticilerinin attığı son adım, USDD tokeninin fiyatının 1 doların altına daha da inmesini önlemek için atıldı.

TRON tokenı bu hafta başında fiyatında yaklaşık %20’lik bir düşüş yaşamıştı. USDD tokenindeki değer kaybının TRX fiyatındaki düşüşü tetikleyen nedenlerden biri olduğu düşünülüyor.

İlgili Haber
Tron'dan 2.5 Milyarlık TRX Hamlesi Geldi!

Bununla birlikte TRX tokeni, büyük oranda USDD stablecoininin vaat ettiği %30’luk yield getirisi sayesinde geçtiğimiz ayın en çok kazananlarından biri olmuştu.

TRX Blockchain’i kısa bir süre önce, merkezi ve merkeziyetsiz kripto para borsalarından 3 milyar TRX tokenini bünyesine çekeceğini açıklamıştı.

TRX blok zinciri bu para çekme işlemlerini yaparak short satıcılar için likiditeyi azaltmaya ve pozisyonlarını kapatmaya çalışıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu